Aziz Yıldırım'a 'Fener Ol' çağrısı!

Futbol yazarı Serdar Ali Çelikler, Fenerbahçe'nin 'Fener Ol' kampanyasıyla ilgili bir yazı kaleme aldı ve eski başkan Aziz Yıldırım'a çağrıda bulundu.

Aziz Yıldırım'a 'Fener Ol' çağrısı!
Aziz Yıldırım'a 'Fener Ol' çağrısı!
GİRİŞ 06.04.2019 15:00 GÜNCELLEME 06.04.2019 15:02
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Serdar Ali Çelikler'in Habertürk'teki köşe yazısı şu şekilde:

 

 

Ali Koç'un en beğenilen özelliği, finansal konularda çok açık konuşuyor olması. 

-"Bize anlatıldığından daha fazla borç olduğunu biliyorduk ama bu kadar da olduğunu bilmiyorduk"

 

 

-"Borcumuz 621 milyon Euro"

-"2016-2019 arasında futbol faaliyetlerindeki zararın 30 milyon Euro’yu geçmemesi gerekiyor. Ancak sezon başında göreve geldiğimizde iki yıllık zarar toplamı 90 milyon Euro idi. 31 Mayıs’a kadar 60 milyon Euro’luk farkı kapatmazsak Avrupa cezası alırız"

 -"Bu finansal yapı ile ekonomik özgürlüğümüzü kaybetmemek için en az 6 yıl (2 dönem) lazım"

Bunlar başkanın açıkça durumu ifade eden sözleri. Hepsi de doğru. 

Ali Koç, dün de çıktı Fener Ol kampanyasını başlattı ve konuşmasında açıkça dedi ki "Eğer bu parayı toplayamazsak Avrupa cezası almamız bir yana seneye şampiyon olacak kadroyu da kuramayız.."

Kampanya başladı, İçişleri Bakanlığı'ndan alınan izin 1 milyar lira. UEFA cezası gelmemesi için gerekli olan meblağ ise 400 milyon lira.. 

Yaklaşık 50 kişiden ki bunların içinde yönetim kurulu üyeleri de var 300 milyon lira sözü alındığını daha önceki yazımda ifade etmiştim. 

Ali Bey'in de kendi ifadesiyle 140 milyon dolarlık katkısına rağmen 50 milyon lira vereceğini söylemiştim. Şu ana kadar kampanyada toplanan meblağ (Yazının yayınlandığı saat olan 12.25 itibarıyla) 4,5 milyon lira...
  
Sadettin Saran'ın 1 milyon lira verdiği öğrenildi. Şimdi sırada diğer işadamı Fenerbahçeliler var. 

Mehmet Ali Aydınlar, Nihat Özdemir, Murat Ülker, Ferit Şahenk gibi isimlerden katkı vermelerini bekliyorum. Ayrıca Tahir Kıran, Mehmet Cengiz, Servet Yardımcı gibi isimler de var elbette.

Aziz Yıldırım ve Ali Yıldırım'ın eski yönetim kurulu üyesi Nihat Özbağı'nın da kampanyaya katılacağını tahmin ediyorum. Katılmalılar...

Eğer 50 kişiden 300 milyon lira toplanma projesi gerçekleşirse, bu saydığım isimlerin de katkılarıyla meblağın 500 milyon lira seviyelerine çıkacağını düşünüyorum. Kampanyaya yönelik ilgimiz ve takibimiz sürecek.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 21
 • İlginç 10 ay önce Şikayet Et
  Fb para topluyor.14 yabancı bizi bitirdi
  Cevapla
 • Selim 10 ay önce Şikayet Et
  FB maaş yükü 90 milyon Euro. Ali Başkan 80 milyon Euro ya indirdim diye övünüyor. GS maaş yükü FB den az. BJK 30 milyon Euro altına indirmeye çalışıyor maaş yükünü. FB maaş olarak çok verdiğinden herkes FB ye gelmek istiyor. Maaş ile verim doğru orantılı değil. FB mali olarak bu durumdaysa ana sorun yönetimin bu maaş yükünü 40 milyon Euro altına indirmemesinden kaynaklanıyor. İndirdiğiniz zaman Şampiyonlar ligine gitmeden gitmiş gibi paranız cepte kalacak! Şampiyonlar ligine gitseniz futbolcuya daha fazla maaş da vermek zorunda kalacaktınız! Yani çifte kazanç.
  Cevapla
 • Levrok 10 ay önce Şikayet Et
  Aziz Yildirim en az 50 milyon avro Bagis yapman lazim, ama sen bir kurus vermezsin. HARRAM ZIKIM OLSUN sana o paralar !
  Cevapla
 • A.Colak 10 ay önce Şikayet Et
  Barcelona ta sponsorluk yapip 100 milyonlarca euro verecegine fb ye ver!
  Cevapla
 • Murat 10 ay önce Şikayet Et
  Aziz aldığı adamların parasını tıkır tıkır ödüyordu. Şimdi ödenemiyor! Takım çöp futbolcuyla doldu. Aldığınız gibi, paralarını da ödemeniz gerekmez mi?
  Cevapla
 • Haydoo 10 ay önce Şikayet Et
  Bilmediğin konularda yorum yapma. Yahu Feneri batıran adam Aziz be Aziz.
  Cevapla
 • Fırtına 10 ay önce Şikayet Et
  Türk kulüperini bitiren 14yabancı kuralı birde kendi aralarındaki rekabet şimdide taraftardan para dinlenmeye başladılar hovarda hovarda harcarken gidin bir fakire yardım edin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle