Fenerbahçeli futbolculardan dev destek!

Volkan Demirel ve kaptanların öncülüğünde yerli futbolcular 5 milyon bağışlayacak. Diğer branşların da katkısıyla 10 milyon TL’yi geçecek.

Fenerbahçeli futbolculardan dev destek!
Fenerbahçeli futbolculardan dev destek!
GİRİŞ 06.04.2019 10:44 GÜNCELLEME 06.04.2019 10:44
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Ekonomik bağımsızlık parolasıyla önceki gün başlatılan Fener Ol kampanyasına Fenerbahçeli sporcular da kayıtsız kalmadı. İlk etapta futbol takımının kaptanları Volkan Demirel, Mehmet Topal ve Hasan Ali Kaldırım, takım arkadaşlarıyla bir toplantı yaptı ve ortak bir rakam belirledi.

 

 

İlk etapta yerli futbolcular 5 milyon TL'lik bağış yapma kararı aldı. Takımın genç oyuncuları ise maaşlarından yüzde 10 ile yüzde 20'lik bir kesinti yapıp ‘Fener Ol'a destek verecek.

Nabil Dirar'ın yabancı futbolcularla ilgili görüşmeleri yürüttüğü ve kampanyaya katılacağı öğrenildi. Fenerbahçe Beko'da da kaptan Melih Mahmutoğlu liderliğinde görüşmeler olduğu, kadın ve erkek voleybol takımlarıyla diğer branşlardan gelecek katkıyla toplam bağış rakamının 10 milyon TL'yi aşması bekleniyor.

 

 

DESTEK ÇIĞ GİBİ

UEFA ile yapılan FFP anlaşması gereği 31 Mayıs'a kadar yaklaşık 400 milyon TL açığı kapatmak gereken Fenerbahçe, kampanyayı 1 yıl sürdürmeyi planlıyor. Yönetici Metin Sipahioğlu, “Kampanyayı küçümsemeye çalışanlar, en büyük cevabı büyük Fenerbahçe taraftarından alıyor. Gelinen nokta hedefler için çok umut verici” dedi. (Sözcü)

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Vatan 9 ay önce Şikayet Et
    Valla helal olsun milletimize. Çok önemli bir şeymiş gibi para yağdırıyor. O paraları oraya vereceginize savunma sanayine bagislayin. Bize futbol değil düşmana karşı savunma gerekli
    Cevapla
  • Afrikalı 9 ay önce Şikayet Et
    Ortalama bir futbolcunun yılda 16.000.000 tl aldığı takim toplam 5.000.000 mu veriyor?
    Cevapla