Böylesi görülmedi! F.Bahçelilere çirkin ayrımcılık

Anderlecht Kulübü ve Belçikalı yetkililer futbol camiasında eşine rastlanmayan bir ayrımcılık uygulamasını hayata geçirdi. Belçikalı olduğuna dair kimliğini ibra etme şartıyla, 1 kişiye en çok 1 bilet satıldı. Bu kişilerin son 3 sezonda Anderlecht maçlarını izleyip izlemediğine de bakıldı.

Böylesi görülmedi! F.Bahçelilere çirkin ayrımcılık
Böylesi görülmedi! F.Bahçelilere çirkin ayrımcılık
GİRİŞ 25.10.2018 13:02 GÜNCELLEME 25.10.2018 19:42
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

29 Ağustos 2007 yılında oynanan maçta stada çok sayıda Türk taraftarın girmesi ve Fenerbahçe’nin maçı 2-0 kazanması nedeniyle büyük panik yaşayan Belçikalılar, şeytana taş çıkartacak uygulamalarla Fenerbahçe taraftarını engellemeye çalıştı.

Bu şekilde Anderlecht’in saha avantajını korumaya çalışan Belçika makamları da ‘Güvenlik’ bahanesiyle yapılanlara seyirci kalmayı tercih etti. Bu uygulama nedeniyle statta sadece bin 250 F.Bahçeli ve 11 bin Belçikalı taraftarın olması bekleniyor. 22 bin 500 kişilik Constant Vanden Stock Stadyumu’nun büyük bölümü ise boş kalacak. Anderlecht Kulübü ile Belçika güvenlik makamlarının 3 aşamalı, ‘Engelleme planları’ ise şöyle:

 

 

TARAFTAR ARASINA TAMPON BÖLGE

1-F.Bahçe’ye ayrılan bin 250 bilet, Sarı-Lacivertli kulübe gönderildi ve Anderlecht Kulübü de elektronik ortamda bilet satışı yapmadı. Bu biletler Avrupa’daki ve Türkiye’deki Fenerbahçelilerle paylaştırıldı. Sarı lacivertli takımın taraftarı ile rakip taraftar arasında tampon bölge oluşturulmasına karar verildi.

İLK KEZ TOPLU TAŞIMA UYGULAMASI

2-Belçika’daki Türk taraftarların stada kendi arabalarıyla değil, toplu taşıma araçlarıyla gelmesi şartı koşuldu. Anderlecht ilk kez bir Avrupa maçında bu uygulamayı F.Bahçeliler’e yaptı. Belçika Ligi kurulduğundan beri ülkede böyle bir uygulamanın olmadığı belirtildi. 

PİRİNÇTEN TAŞ AYIKLAMAKTAN ZOR

3-Belçika’daki Türklerin bilet almasını engellemek için ayrıca 3 aşamalı bir kimlik tespit uygulaması da yürürlüğe koyuldu. Biletler gişelerden satışa çıktı. 1 kişi en fazla 1 bilet satın alabiliyor. Üstelik bu bileti alacak kişinin Belçikalı olduğunu ve son 3 sezonda Anderlecht maçına gittiğini ispatlama şartı getirildi. Maç günü de (bugün) bilet satışının yapılmaması kararlaştırıldı. 

Kaynak: Akşam

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  küçük takımlar büyük takımlardan korktukları için böyle ayrımcılık yaparlar
  Cevapla
 • baloncu tayyip 1 yıl önce Şikayet Et
  kadıköye gelin siz
  Cevapla
 • kaptan 1 yıl önce Şikayet Et
  kim ne yapiyorsa ayninyla hatta bir fazla siyla ülkemizde agirlamayan fedrasyona yaziklar olsun bunlar bize bu insanlik disi muameleyi layik görüyorsa külüp yöneticileri mac öncesi yada sonrasi TV kanallarina verecegi mac yorumu sonrasi bu rezaleti dile gteirip BELCIKA TAKIMI BU MAC ROVANSI ICIN ÜLKEMIZE GELECEK SUNU BILSINLER KI AYNI SEKILDE AGIRLANACAKLAR bu insanlik disi muamaleyi kendileri de tadikcak lar bakalim hoslarina gidecekmi aciklamsini yapip simdiden COK KÖTÜ BIR MUAMLENIN ONLARI BEKLEDINI BILMEMERINI HENÜZ OARADAYKEN MEDYA YA ACIKLAYIN yapmaz iseniz yaziklar olsun
  Cevapla
 • Birisi 1 yıl önce Şikayet Et
  O zaman Fenerbahçeye Belçika takımını hezimete uğratmak kalıyor. Tüm seyircilerinin önünde rezil etmek lazım. PKK'ya kucak açan bu ülkeye sahada gereken cevabı vermeliler. Fenerbahçeli değilim ama özellikle bize düşmanlık eden her ülkeye karşı oynayan her takımın manevi olarak arkasındayım. Dularımız onlarla. İnşallah bizim duyduğmuz hırsı onlar da duyar ve güzel bir sonuç alırlar.
  Cevapla
 • Aaaa 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok normal. Kim ister holiganları stadında. Adamlar stadımıza zarar vermesinler istiyor. Haklılar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle