Tişörtü gündem olmuştu! Sırrını açıkladı

Fenerbahçe'nin efsane futbolcularından Alex de Souza, Fenerbahçe - Galatasaray derbisi öncesinde açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 14.03.2018 14:41 GÜNCELLEME 14.03.2018 16:37
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe'nin efsane futbolcularından Alex de Souza, Life Plus Tv'nin sorularını yanıtladı.

"Türkiye'ye bana da iyi geldi. Türkiye'deki arkadaşlarımı da gördüm. Gelme amacım çok özlediğimden ve de Galatasaray derbisi var. Anlamı ve önemi var bu derbinin benim için. Uzun süredir planlarımdaydı. Kardeşimle geldim. Hem derbiyi izleyelim hem de gezelim istedik. İmza gününü de yapalım dedik. Yani hepsi birlikte"

 

'Taffarel'le konuşacağım'

"Ayrıca gelme sebeplerimden biri de Taffarel. Lugano ile bir program çektik Brezilya'da. Yine aynı kanal için program çekeceğim. Taffarel ile de bir söyleşi yapacağım."

"Galatasaraylılar geçmişin ağırlığını hisseder"

"Oyuncular gelse de farklı isimler olsa da tarih vardır, yaşanmışlık vardır. Tarih anlatılır. Galatasaraylılar geçmiş dönemden gelmiş skorların ağırlığını hisseder. Kulaklarının arkasında birileri hep "Kadıköy'e gidiyoruz" der. Yaşananlar soyunma odasında hatırlanır, nesilden nesile anlatılır"

'Bu sefer son olacak'

"G.Saraylı oyuncular "Bu sefer son olacak. Yenmemiz lazım" diyerek hazırlıyor. F.Bahçe ise bu seri sürecek şeklinde düşünceleri var. İki taraf da soyunma odasında bu motivasyonla olur"

'Derbide duygu vardır'

"İki takımı da çok takip edemiyorum Brezilya'da. Güncel durumlara bakamıyorum. Tahmin yanlış olur. İki teknik adam da tansiyonu hesaplayacak iki insan. Umarım herkes futbola doyar. Kaliteli ayaklar var herkes zevk alır. Bu maçta çok fazla duygu oluyor. Duygu bize derbiyi anlatır"

"Tarihsel süreç Fenerbahçe'den yana"

"İki tarafın da eşit avantajı şudur; iki hoca da camialarını iyi tanıyor. Üzerlerindeki baskıyı hisseden insanlar. İki hocanın da avantajı bu. Ama elbette F.Bahçe daha avantajlı. Tarihsel süreç ve saha avantajı onlardan yana."

"Büyük takımda çalışırsam taktiğim bu olur"

"Giydiğim tişört büyük takım tişörtü. Büyük takımda çalışırsam taktiğim bu olur. Kendimi teknik direktör tarzı olarak defans veya ofans olarak söyleyemem. Takıma göre değişir"

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Körfez 1 yıl önce Şikayet Et
    adam tişörtte bile hucum oynatıyor :) krALEX
    Cevapla
  • Deli Turk 1 yıl önce Şikayet Et
    12 kisiyle tabii ki atak yapar.
    Cevapla