MHK'dan Fenerbahçe'ye cevap geldi!

Fenerbahçe'nin istifaya çağırdığı MHK'nın Başkanı Yusuf Namoğlu, sarı-lacivertli kulübe cevap verdi.

MHK'dan Fenerbahçe'ye cevap geldi!
MHK'dan Fenerbahçe'ye cevap geldi!
GİRİŞ 08.02.2018 17:24 GÜNCELLEME 08.02.2018 17:26
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

İşte Namoğlu'nun açıklamaları:

"7 Şubat 2018 tarihli Fanatik Gazetesi yazarı Deniz Çoban'ın açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır. 

*Süper Ligin 02.12.2017 tarihinde oynanan Beşiktaş – Galatasaray müsabakasında olduğu gibi 28.01.2018 tarihindeki Trabzonspor
Fenerbahçe müsabakalarında görevli Üst Klasman Gözlemcisi Yunus Yıldırım ile başkaca müsabakalardan sonra hakemlerin performanslarına yönelik şahsi görüşmelerim ve müdahalelerim olmamıştır.*

Kaldı ki; Merkez Hakem Kurulu 2009 yılından itibaren UEFA Hakem Konvansiyonu üyesidir. Hakem ve gözlemci eğitimlerinde olduğu gibi, gözlemcilerin hakemleri değerlendirmesinde de UEFA raporlama yöntem ve formları uygulanır. Hakem değerlendirmesinde pozisyonların gözlemciler tarafından UEFA ve MHK talimatlarına göre yanlış değerlendirilerek düşük veya yüksek not verilmesine Merkez Hakem Kurulu müdahalesi bir UEFA normudur ve Gözlemci raporlarının ilk sayfasında " MHK Müdahalesi " olup olmadığının işaretlendiği bölüm bulunmaktadır. 

Bu müdahale, kurul içindeki 3 kişiden oluşan İcra Kurulu ve yine kurulun UEFA Gözlemcisi Eğitimden sorumlu üyesinin ortak kararları ile verilmektedir.

Adı geçen gözlemcinin bu müsabakadan sonraki ilk görevi ise, hakem ve futbol kamuoyunun çok iyi değerlendirebileceği "taltif ve takdir" niteliğindeki müsabaka olan Trabzonspor – Fenerbahçe maçıdır. Bundan da anlaşılacağı gibi gözlemci bu müsabakaya görevlendirilerek ödüllendirilmiştir. Yazar, gözlemcinin görev almadığı süreyi belirlerken "57 gün çile çeken" olarak tariflediği tanıma, müsabakaların devre arası zamanını da ekleyerek gerçekleri çarpıtmayı sürdürmektedir.

Hakem ve gözlemci atamalarına yönelik hiçbir deneyimi ve birikimi olmayan yazarın yazısındaki tüm değerlendirmeleri sübjektif, anlamsız ve gerçek dışıdır.

Bundan böyle gerçek dışı yazı ve görüşler karşısında tarafımızdan hukuki sürecin başlatılması zorunluluk haline gelmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yusuf NAMOĞLU
Merkez Hakem Kurulu Başkanı"

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • GİTMELİSİNİZ 1 yıl önce Şikayet Et
  Elinizdeki hakem atamalarına ait yetkiyi maçın ağırlığına göre belirlenecek hakemleri torbaya atarak kura şeklinde yaparsanız biz sizlerin samimi olduğunuzu görürüz,kimsede itiraz edemez.hakemlerde maç alacağım diye size koşulsuz itaat etmez, kırk takla atmaz, ama kura çekimi kulüp yetkililerinin önünde yapılacak.YAPAMAZLAR !!!!! çünkü bu ahlaksızlar ligdeki sıralamayı kendileri belirliyorlar,ellerindeki kozu vermek istemezler
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye'de futbol bir tiyatrodan ibarettir. Nokta.
  Cevapla
 • FENERBAHCELI 1 yıl önce Şikayet Et
  Bundan boyle diyo mahkemeye verecekmis bundan oncekileri de verin gorelim
  Cevapla
 • H.B.V. 1 yıl önce Şikayet Et
  Olmuştur olmuştur... Ligin ikinci yarısında artık Fenerbahçeyi devre dışı bırakmanız lazım? Çünkü Liderle aradaki 11 puanı kapattılar Fenerbahçe Tehlike arz ediyor :).
  Cevapla