Aykut Kocaman'dan Milli Takım itirafı!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Milli Takım'da görev almayı istiyorum. İnkâr etmenin gereği yok." dedi.

 Aykut Kocaman'dan Milli Takım itirafı!
Aykut Kocaman'dan Milli Takım itirafı!
GİRİŞ 10.01.2018 17:00 GÜNCELLEME 10.01.2018 19:47
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'nin (TÜFAD), Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Pro-Lisans Antrenör Gelişim Semineri'nde Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman 'Türk Antrenörleri Başarı Endeksi' konulu panele katıldı.

Panelde Türk antrenörlerin yurt dışında görev yapmasıyla ilgili soru üzerine Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, antrenör olarak yetenekli oyuncu üretmeye başlanması gerektiğini belirtti.

"MİLLİ TAKIMI ÇALIŞTIRMAK İSTİYORUM"

Yetiştirilen futbolcuyu yurt dışındaki takımlara transfer etmek gerektiğini aktaran Kocaman,"Oyuncu ihraç etmek lazım. Ondan sonra antrenör ihraç etmek lazım. En az 30-35 tane oyuncuyu belki bir antrenör olarak yurt dışına gönderme şansına sahip olabiliriz. Her şeyi biriktirmekle ilgili. Ne bilgi biriktirebiliyoruz ne oyuncu üretebiliyoruz. Bunda geç kaldık ama hala aynı şeylere devam ediyoruz. Temel olarak çok fazla bilgiye inanan bir toplum değiliz. Daha çok söylemler ve söylentiler üzerinden gidiyoruz. Dolayısıyla her şeyde geride kalıyoruz. Bence futbol da bunlardan bir tanesi " dedi.'Milli Takımı çalıştırmak ana hedef midir?' sorusuna Kocaman ise soruya şöyle cevap verdi: "Her ülkede çalışan insanın Milli Takım son hedefidir. Nihai hedeflerden biridir. Hem oynarken formayı giymek hem çalıştırıcılık yaparken Milli Takım çalıştırıcı olabilmek burada olan herkesin kutsal görevidir. Her Türk antrenör gibi Milli Takım'da görev almayı istiyorum. İnkâr etmenin gereği yok. Her antrenörün bu konuda beklentisi vardır." 

ETİKETLER
MİLLİ TAKIMLAR
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  parayla alakası yoktur ama bak şöyle ola bilir galatasaray şampiyon olursa senide milli takımın başına geçire bilirler bu isteğinin arzunun gerçekleşmesini istiyorsan şampiyon gs olsun diye dua et ;)
  Cevapla
 • hızıracil 11 ay önce Şikayet Et
  aman.. istemez kalsın..
  Cevapla
 • Wahabzvvzbs 11 ay önce Şikayet Et
  Fenerbahçe'yi şampiyon yapsın ondan sonra gidebilir :)
  Cevapla
 • Murat 11 ay önce Şikayet Et
  Bende istiyorum
  Cevapla
 • ben 11 ay önce Şikayet Et
  insallah giderde senden kurtuluruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle