Ali Koç'tan flaş açıklama!

Fenerbahçe'de başkan adaylarından Ali Koç, yönetimden üye listesinin yollanması için yaptığı talebin reddedildiğini açıkladı.

Ali Koç'tan flaş açıklama!
Ali Koç'tan flaş açıklama!
GİRİŞ 13.10.2017 17:07 GÜNCELLEME 13.10.2017 18:57
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

2013 yılında Fenerbahçe'deki seçim öncesinde Mehmet Ali Aydınlar kulüpten "üye listesini" almak için mahkemeye başvurmuş ve üye bilgilerinin tüm başkan adaylarıyla paylaşılması kararını aldırtmıştı.

Fenerbahçe Kulübü Başkan adayı Ali Koç, Sarı-lacivertlileri ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Ali Koç açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

"Kulübümüzle şahsım arasında geçen resmi yazışma içeriğinin, hiç tercih etmememe rağmen basına yansıması nedeniyle kongre üyelerimizi, taraftarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bu açıklamayı yapma ihtiyacı duymaktayım.

Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu için başkan adaylığını resmen açıklamış bir kongre üyesi olarak, 10 Ekim 2017 tarihinde Kulübümüzün Genel Sekreterliği'ne hitaben yazdığım, 

Kulübümüzün şerefli tarihine yakışır bir biçimde, şeffaf ve tüm adaylar açısından adil bir ortamda gerçekleşeceğine yürekten inandığım Kulüp Başkanlığı seçimine yönelik hazırlıklarda kullanmak üzere Kulübümüzün mevcut üye listesine ihtiyacım hasıl olmuştur' resmi yazısı ile kulübümüzün mevcut üye listesinin üyelerimizin iletişim bilgileriyle birlikte şahsımla paylaşılması yönünde başvuru yapmıştım. 

Konuya ilişkin olarak, söz konusu listenin kanuni gerekçeler nedeniyle şahsımla paylaşılamayacağını Genel Sekreterimizden sözlü olarak öğrenmiş bulunmaktayım. Yine Genel Sekreterimiz tarafından resmi ret cevap yazısının iletileceği bilgisi de tarafıma verilmiştir.

Konunun, bugün basın yoluyla kamuoyu gündemine taşınmasının ardından, bizlere üye bilgilerini ulaştırmak adına harekete geçen kongre üyelerimize ve taraftarlarımıza gösterdikleri ilgi, destek ve teveccühleri için teşekkür ederim.

Adaylık çalışmalarıma dair hazırlanmakta olan internet sitesi ve sosyal medya hesaplarımız hayata geçirilinceye kadar değerli görüş, öneri ve üye bilgilerinizi bizlere iletisim@fenerbahceliyiz.net adresi üzerinden iletebilirsiniz.

Fenerbahçemize zarar vermemek adına, zorunlu olmadıkça açıklama yapmama yönündeki kararlılığımı bu vesileyle bir kez daha hatırlatır, anlayışınız için teşekkür ederim.

"MAHMUT USLU'DAN ALİ KOÇ'A CEVAP GELDİ"

Mahmut Uslu, Ali Koç'un sözlerine resmi site üzerinden cevap verdi ve aralarındaki konuşmanın resmi bir konuşma olmadığını belirtip, mağduriyet oluşturmak adına sızdırıldığını iddia etti.

İŞTE MAHMUT USLU'NUN SÖZLERİ...

Sayın Ali Koç tarafından, bugün Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanan haber ile ilgili yapılan açıklama üzerine işbu açıklamanın yapılması zarureti hasıl olmuştur.

Öncelikle ifade etmek isterim ki Sayın Ali Koç, 10 Ekim 2017 tarihli talep yazısı ile ilgili olarak beni aramamıştır. Daha önce özel bir konu ile ilgili kendisini telefon ile aramış ve fakat görüşememiş olmamız üzerine Sayın Ali Koç dün akşam beni bu konu ile alakalı olarak telefon ile aramıştır. Özel konunun konuşulması sonrasında Sayın Ali Koç söz konusu talep yazısından bahsetmiş, ben de kendisine kulübün ilgili birimlerinin konuyu Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında değerlendirdiklerini ve neticeden kendisinin yazılı olarak bilgilendirileceğini söyledim. Sayın Ali Koç da telefon görüşmemizde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında yapılacak değerlendirmenin olumsuz olabileceğini hususunun kendi hukukçuları tarafından da benzer şekilde değerlendirildiğini bana ifade etmiştir. Esasen bu değerlendirme son derece doğrudur. Fenerbahçe Spor Kulübü, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında sistemi ve alt yapısı türünün en iyi örneklerindendir. KOÇ HOLDİNG sistemi ve alt yapısı da büyük ölçüde Fenerbahçe Spor Kulübü sistem ve alt yapısına benzemektedir.

Aramızdaki konuşma kesinlikle resmi bir görüşme olmayıp, dostluk çerçevesinde yapılmış bir görüşmedir. Bu görüşmede açıkladığım şahsi düşüncem, kulübün resmi görüşü değildir. Sayın Ali Koç ile aramızda geçen bu konuşma esaslı unsurları çarpıtılmak suretiyle Ahmet Ercanlar imzası ile bugün Hürriyet Gazetesinde yayınlanmıştır. Ahmet Ercanlar bu konuşmaya taraf değildir ve haberleştirdiği içerik kendisine benim tarafımdan da verilmemiştir.

Benim için üzücü olan husus Sayın Ali Koç ile aramızda geçen ve hiçbir resmi niteliği bulunmayan telefon görüşmesi içeriğinin basına maksatlı olarak sızdırılması ve bunun üzerinden bir mağduriyet algısı yaratılmasıdır. Fenerbahçe Spor Kulübü kurumsal tasarruflarını yetkili organları eli ile yasa ve tüzük hükümlerine uygun bir şekilde ifa etmektedir. Kurumsallık ihtiva etmeyen bir telefon konuşması üzerinden mağduriyet algısı yaratmak son derece yakışıksızdır.

Kamuoyunun bilgisine sunarım"

YAZDIR
YORUMLAR 14
 • ramazan 11 ay önce Şikayet Et
  bir iş adamını kovup diğerini getirmenin mantığı nedir. spordan anlayan yöneticilik okumuş falan bir fenerbahçeli yokmu. buraya yazıyorum siyaset futbol belediyeler vb.. iş adamlarından kurtulmadığı sürece bir cacık olmaz. iş adamları öyle yerlere ya kara para aklamaya yada keser gibi kendine çalışmaya geliyor..
  Cevapla
 • mustafa44 11 ay önce Şikayet Et
  Ali koç başkan fb şampiyon...
  Cevapla
 • Erdal 11 ay önce Şikayet Et
  sevgili aziz başkan allah rızası için külübün yakasını bırak allah razı olsun herşey yaptın emeğinden dolayı sana çok teşekkür ederiz FB li olarak zarar veriyorsun tadında bırak Ali Koç la yürüyelim bu kutlu yürüyüşte sonsuz teşekkür ederiz gümüşhacıköy FB derneği.
  Cevapla
 • Ali Aslan 11 ay önce Şikayet Et
  Boşuna zengin değilsiniz kurnaza bak ben size ulaşamadım üyeler internet sitem var siz bana ulaşın param var hallederiz eee çıkarcı çok şu uğraşlara bak bu kurnazlığı islam davası için yapsanız Rabbimiz şanı Yüce olan hesap soracak adaş ben sana zenginlik verdim benim verdiğimi nerde harcadın diye hesap soracak ..Ya Rabbi top peşinde koştuk onlada yetinmedik idda sıdır şudur budur dedik gençleri yav nasıl olsa spor dedik kandırdık mı diyeceksin adaş hesap var
  Cevapla
 • Valla 11 ay önce Şikayet Et
  Aziz yildirim caketini koysa acik ara yine kazanir sebebi bilmiyenlere soyluyeyim delegelerin yuzde 65 aziz yildirim akrabalari bunlarin uyelik paralarida aziz yildirim tarafinda duzenli yatiriliyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle