Volkan Demirel'den şaşırtan karar!

Kaleci Volkan Demirel, Galatasaray - Fenerbahçe arasında oynanan derbi maçında bir taraftarın attığı cep telefonun ayağına isabet etmesiyle ilgili olarak açılan davada ifade verdi.

Volkan Demirel'den şaşırtan karar!
Volkan Demirel'den şaşırtan karar!
GİRİŞ 04.10.2017 16:37 GÜNCELLEME 04.10.2017 16:37
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kaleci Volkan Demirel, bir önceki celse ifade vermeye gelmediği için hakkında zorla getirme kararı çıkarılması üzerine bugün İstanbul 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ne avukatı ile birlikte geldi.

Duruşmada ifade veren Volkan Demirel, sanıktan şikayetçi olmadığını belirterek "Bunlar futbolda yaşanan şeylerdir. Bana müsabaka esnasında fırlatılan cep telefonu isabet etmiştir. Ancak ben sanıktan şikayetçi değilim. Davaya da katılmak istemiyorum" dedi. 

Demirel'in avukatı Mahir Işıkay ise "Biz her ne kadar şahsen şikayetçi olmasak da sanığın 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun çerçevesinde cezalandırılmasını talep ederiz" dedi. Volkan Demirel hakkında daha önce çıkartılan zorla getirme kararını kaldırılan mahkeme duruşmayı erteledi.

İDDİANAME

İddianamede, sahaya cep telefonu fırlatan sanık Aliasker Vuran hakkında "Spor alanlarına yasak madde sokulmak, bu maddeyle spor alanlarında taşkınlık yapmak" ve "Kasten yaralama" suçlarından 9 aydan 2,5 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Bir önceki duruşma ifade veren sanık Aliasker Vuran, yanında bulunan telefonu hedef gözetmeksizin Fenerbahçe ceza sahasına doğru fırlattığını belirterek "Telefonun Volkan Demirel'e isabet ettiğini görmedim. Pişmanım. Beraatimi isterim" demişti.

ETİKETLER
derbi Galatasaray
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Ahmet bjk 11 ay önce Şikayet Et
  bu olaylar kişilere bırakılmadan halledilmeli volkan da biliyor ki davacı olsa mahkemelerde sürünecek başıma geldi ordan biliyorum çok basit bir olayda bir türlü kurtulamıyorsub
  Cevapla
 • muraybjk 11 ay önce Şikayet Et
  aferin volkan devam edin böyle asıl suçlu varsa onlar futbolcular bende katılıyorum siz o taşı atan fenerli değilde gs li ve ya bjk li olsa ne yapardın çok merak ettim
  Cevapla
 • abc 11 ay önce Şikayet Et
  bunu yapanlari affetmeyip ceza almalarini saglayip alinan cezalarida teshir etmek lazimki bu olaylar azalsin.
  Cevapla