Skandal! Yeni transfer oynamayabilir

Fenerbahçe bu sezon bonservis ödeyerek transfer ettiği Nabil Dirar'ı UEFA'nın fair-play kriterlerinden dolayı Avrupa Ligi ön elemesinde oynatamayabilir.

 • GİRİŞ16.07.2017 16:50
 • GÜNCELLEME16.07.2017 17:34
Skandal! Yeni transfer oynamayabilir

FFP kriterleri Fenerbahçe'ye oyuncu satamadan transfer yapmasının önüne engel çıkartıyor. Bonservis bedeli alarak sadece Emenike'yi satan Fenerbahçe bu transferden 2,5 milyon euro kasasına koymuştu. Valbuena ve Dirar için ödenen 6 milyon euro'ya karşılık sadece 2,5 milyon euro kazanan sarı lacivertlilerin 3,5 milyon euro açığı bulunmakta. 21 Temmuz'da UEFA'ya liste verecek Fenerbahçe transfer bütçesindeki bu 3,5 milyon euro'yu oyuncu satarak kapatamazsa yapılan transferlerden daha pahalı olan Dirar'ı ilk ön elemede oynatamayacak. Emenike'den gelen bonservis ücreti Valbuena transferi için ödenen 2,5 milyon euro'yu karşılarken, Dirar için ödenen 3,5 milyon euro'nun neden olduğu açığı 21 Temmuz'a kadar oyuncu satarak kapatmak zorunda olan Fenerbahçe, gelen teklifleri değerlendirecek.

Sarı lacivertliler bir çok takımın transfer listesinde olan Aatif Chahechohue, Stoch, Van der Wiel ve Ertuğrul Taşkıran'ı bonservisiyle satarak ya da kiraya vererek bu engeli kaldırmak istiyor.

KAYNAKDHA

Etiketler

Yorumlar5

 • Samii 6 ay önce Şikayet Et
  Başkan halleder rahat olun 4 oyuncudan en az 10 milyon kasaya koyar.
  Cevapla
 • Sombey54 6 ay önce Şikayet Et
  Aziz Yıldırım istifa...
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • ElliSekiz 6 ay önce Şikayet Et
  Bunlar yıllar önce şampiyon olmadığı halde şampiyonluk kutlayarak büyük sıkandala imza attılar zaten :)
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • FB'Lİ 6 ay önce Şikayet Et
  Kümeye düşmeyeceksiniz değil mi bu sene de. :))
 • kemal 6 ay önce Şikayet Et
  Gs ile dalga geçenleri böyle alalım
  Cevapla Toplam 6 beğeni
Sonraki Haber