Mahkemeden Fatih Altaylı ile ilgili şok karar!

Aziz Yıldırım’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Gazeteci Fatih Altaylı davanın ilk duruşmasına katılmayınca hakkında zorla getirilme kararı çıkarıldı.

 • GİRİŞ03.05.2017 17:58
 • GÜNCELLEME03.05.2017 17:58
Mahkemeden Fatih Altaylı ile ilgili şok karar!

Aziz Yıldırım, Silivri Ceza İnfaz Kurumlarında görülmeye başlanan Şikede kumpas davasının 20 Şubat 2017 tarihindeki ilk duruşmasına şikayetçi sıfatıyla katılmış, duruşma sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuştu. Bir televizyon programında  Aziz Yıldırım’ın açıklamalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Fatih Altaylı, "Cemaatçileri kulübe üye yapan Aziz Yıldırım'ın 'cemaate karşıydım' deme hakkı yok" ifadesini kullanmıştı. Aziz Yıldırım’ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayetiyle başlatılan soruşturma kapsamında Altaylı hakkında “sesli veya görüntülü ileti ile hakaret” suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Açılan davanın ilk duruşması bugün görüldü. Aziz Yıldırım ve Fatih Altaylı’nın katılamadığı duruşmada tarafları avukatları temsil etti. Duruşmada söz alan Aziz Yıldırım’ın avukatları, Fatih Altaylı’nın yaptığı yorumun hakaret kapsamında olduğunu belirterek şikayetlerini tekrarladılar.

MAZERETİ KABUL EDİLMEDİ

Alınan beyanların ardından ara kararını açıklayan mahkeme Aziz Yıldırım’ın duruşmada dinlenmesine gerek olmadığı için duruşmaya katılmama mazeretini kabul etti. Ancak Fatih Altaylı’nın mazeretini kabul etmeyen mahkeme, Altaylı hakkında zorla getirilme kararı çıkardı. Mahkeme Fatih Altaylı’nın ifadesinin alınması için ileri bir tarihe ertelendi.

Yorumlar5

 • Faruk 10 ay önce Şikayet Et
  Normal prosedür böyle iken yanlis bunun neresinde pek anlamadim
  Cevapla
 • amerikalı 10 ay önce Şikayet Et
  aziz yıldırım'ın yüzüne doğruları haykırabilen tek adam. destekliyorum.
  Cevapla
 • birisi 10 ay önce Şikayet Et
  Ben anlamiyorum su insanlari mahmekeye gelmiyor. Sen kimsin ya .seve. Seve gelmezsen zorla getirilirsin
  Cevapla
 • Abdülhamit han. 10 ay önce Şikayet Et
  Niye şok karar olsun?...Her Türk vatandaşı mahkeme davet edince icabete zorunludur.Gelmezse de zorla getirilmesi gayet tabiidir...
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • aaaa ali 10 ay önce Şikayet Et
  bak altaylı yazamadığın işini yapamadığın kanal da devam etmenin sonu oysa sen siyasi bir yazardın araba ve spor yazarı değil
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Sonraki Haber