Dilmen'den o futbolcuya sert eleştiri

Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş - Fenerbahçe derbisini değerlendirdi. Dilmen, Fenerbahçe'nin golcü yıldızı Emenike'yi sert bir dille eleştirdi.

Dilmen'den o futbolcuya sert eleştiri
Dilmen'den o futbolcuya sert eleştiri
GİRİŞ 20.04.2014 21:34 GÜNCELLEME 20.04.2014 23:03

Dilmen'in açıklamalarından satır başlıkları şu şekilde:

'İlk yarı rölantide geçti. İlk 20-25 dakika Beşiktaş çok gergin Fenerbahçe ise sakindi. Bu dakikalardan sonra Beşiktaş etkili olmaya başladı. Gol 'geliyorum' dedi ve geldi.

Maçın hakemi sarı kartlı Jones'u iki kez ikinci sarı karttan atması gerekirdi ancak atmadı. Neden atmadı bilmiyorum... Bilic Jones'u oyundan almalı.Jones'a bu kıyağı babası yapmaz'

İKİNCİ YARI

Müthiş tedirgin bir Beşiktaş gördük, 24. dakikaya kadar. Sow'un golünden sonra Beşiktaş yüklenmeye başladı, üst üste pozisyonlar bulmaya başladı. Ve devrenin son dakikalarında Beşiktaş golü buldu.

İlk yarı sonunda Beşiktaş'ta Bilic'in soyunma odasında Jones ve Motta'yı uyarması gerekirdi.

OLAĞANÜSTÜ KÖTÜ BİR EMENİKE

İkinci yarı Beşiktaş biraz daha Motta atılana kadar sağdan soldan gelmeye çaltı. Isırmadılar, pozisyon üretkenliği yoktu. Motta atıldıktan sonra Fenerbahçe umutlandı. Topa sahip oldu ama olağanüstü kötü bir Emenike vardı. Sow ve Kuyt da hep dışarı attılar.

Emenike, çok klas ve büyük oyuncu izleniminde oynuyor. Nasıl stoperlere düz oynayın diyoruz, Emenike'nin de özelliklerini bilmesi lazım. Kendisini takım arkadaşlarına olağanüstü bir oyuncu gibi hissettirmeye çalışıyor bu da yanlış.

AUTA ATILAN TOP

Maç 1-2 de, 2-1 de bitebilirdi. Bilic memnun, Yanal memnun, oyuncular memnun. mutlu bir şekilde gittiler. Jones'un pozisyonu var tartışılması gereken. Bir hakem hatası var. Bunu muhtemelen Fenerbahçeli oyuncular da gördü. Avantaja çevirmediler ve topu auta attılar. Bugünlerde ihtiyacımız olan bir davranıştır. Tolga eliyle tutsaydı işgüzarlık derdim. Fenerbahçeli oyuncular demek ki kuralı ihlali görmediler ve o yüzden attılar. Önemli bir detay oyunun içerisinde.

ADALETLİ SONUÇ

Beşiktaşlıların gördüğü anlamsız kartlar. Jones kararı dışında hepsi doğru kararlar. Bence adaletli bir sonuç çıktı. Adaletli bir oyun oldu çünkü. Dostane de bir maç oldu.

Beşiktaş da elinden gelenin en iyisini yaparak ikincilik mücadelesini devam ettiriyor.

YAZDIR