Aziz Yıldırım: Bekçiliğe razıyım ve talibim

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Divan Kurulu'nda konuştu.

Aziz Yıldırım: Bekçiliğe razıyım ve talibim
Aziz Yıldırım: Bekçiliğe razıyım ve talibim
GİRİŞ 25.01.2014 10:50 GÜNCELLEME 25.01.2014 12:49
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Ben bu kulübün kapısında bekçi olmaya razıyım ve talibim diye açıklama yapan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe benden sonra da akar ve yolunu bulur, dedi. Yıldırım, başkanlık yarışında da kimseyi işaret etmeyeceğim, karar verecek olsam bursu padişahlığa döner açıklamasını yaptıktan sonra şu sözleri kullandı: 

YILDIRIM: VEDA ETMiYORUM

"Ben veda etmiyorum. Bugün konuşma da yapmayacaktım. Hepimiz göreceğiz. Biz şike yapmadık, biz siyasi bir olayın içindeyiz. Bu olayın da Türkiye'de nereye geldiğini hepimiz görüyoruz. F.Bahçe her zaman cumhuriyetin laikliğin içerisinde oldu. 16 yıl içinde de bu kulübün içine hiç birimiz siyaset sokmadık. Hepimizin bir düşüncesi vardır, ama bunu hiçbir zaman kulüp bünyesinde yapmadık. Hepimizin gönlünde bir parti vardır ama kulüp bünyesine hiçbir zaman siyaseti sokmadım. F.Bahçe Atatürk'ün kulübüdür. F.Bahçe Türkiye Cumhuriyeti'ni koruyacak son kaledir. Bu kale de yıkılmayacak."

AZİZ YILDIRIM: SUÇLUYUZ 

"Suçluyuz, tek suçumuz Atatürkçü olmak. Bu operasyon başladığında F.Bahçeliler de acaba diye düşünmüş olabilir. Bu noktada kamuoyu vicdanı olan tüm insanlar bunun bir şike davası olmadığını görüyor. Şimdi herkese bir görev düşüyor. Türkiye'de yaşayan herkese bir görev düşüyor. Devlet-paralel devlet mücadelesi var. Hepimiz kendi düşüncelerimiz doğrultusunda hareket ederek buranın tek cumhuriyet olduğunu, canımız pahasına hareket etmeliyiz. Ben yapacağım. Türkiye'de tek cumhuriyet vardır, bunun dışında herhangi bir paralel devlet olabilir. Olursa Türkiye Cumhuriyeti düşer"

BAŞBAKAN DA 'KUMPAS' DEDİ 

"Bize şunu bunu yaptılar demenin artık anlamı geçti. 3 senedir çektiklerimizle, sayın Başbakan kendi söyledi 'kumpas kuruldu' diye... Polise güvenilmeyen, savcıya güvenilmeyen bir ortamda, şu tape demenin anlamı kalmadı. Aynı davanın aynı şekilde görülmesi bizler için savunma durumunu ortadan kaldırmıştır. Bizim haklı ya da haksız söylememize gerek yok. Çünkü Başbakan söylüyor, bunlar haklıdır, tezgah kuruldu diyor. Ben buradayım. İçeride ya da dışarıda olmam farketmez."

"BENDE ÖYLE BİR YÜREK VAR Kİ..."

"Ben dışarıdayken, herkes Aziz Yıldırım kaçacak dedi, bende öyle bir yürek var ki kaçmam. Ben F.Bahçeli'yim, öyle doğdum, öyle öleceğim. Ben burada ismim olsun diye 16 sene verseydim burada olmazdım. Hep beraber yaptık eserleri. İsimlerimi bir gün konsun istemedim. Onursal başkanlık meselesinde de, ben burada bir tilt almak için yokum. Ben bu kulübün kapısında bekçi olmaya hazırım ve ona talibim. Bu tip tartışmalarla kendimizi yıpratmayalım"

"KARARI SİZ VERECEKSİNİZ" 

"F.Bahçe'nin tüzüğü var. Eğer imkanım olursa, oyumu kullanırım. Ben bir yönlendirme yapmam. F.Bahçe'de demokrasi vardır. Bu tüzüğe göre ne yazıyorsa, o olacak. F.Bahçe benden sonra akar, yolunu bulur. Ben çok önemli bir adam da değilim. İçinizden biriydim, geldim başkanlık yaptım. Bunun kararını siz vereceksiniz. Geleceğe dönük dünkü toplantıda meselelere girmemek için dünkü toplantıyı erteledim"

YORUMLAR 23
 • Abdürrahim Çokgüngör 4 yıl önce Şikayet Et
  Aziz Yıldırım yapay zırhları bırak, doğruyu söyle. Sayın Aziz Yılmaz, şike olayının gerçek sebebi Atatürkçü olmanız falan değil. Böyle temize çıkamazsınız. Olayın gerçek içyüzünü siz de biz de biliyoruz. Hadise sizin Ergenekon ve Balyoz davalarında bazı subay ve yakınlarına insani hislerle yaptığınız yardımlardır. Bu davaların takipçisi odaklar yardımınıza kızıp size oyun oynadı. Ve o ilginç tapeler ortaya çıktı. Başbakan da bu oyunu biliyor. Şimdi kalkıp Atatürkçü kimliğine sığınmak ucuz bir kahramanlıktır. Erkek gibi çıkın ben yardım ettim bunun intikamı alındı deyiniz. Siz ve kulüp başkanlarının hazırladığı sporda şiddet yasası ile kimin oynayıp cezaları artırarak Meclis’e sevk ettiğini biliyorsunuz. Niçin bunu atladınız. Sizi bu hatadan kurtaran yine Başbakan olmuştu değil mi? Vetoya rağmen yasayı geçirtti. Lütfen kamu oyunuzu doğru söyleyin ki, taşları kolay ayıklayalım. Atatürkçü olmak işin içyüzünü aydınlatmaz ve kurtarmaz.
  Cevapla
 • Ahmet YILDIRIM 4 yıl önce Şikayet Et
  MERAK EDİYORUM1. Acaba devamlı adeletten bahseden Başbakan feneri AK LAYACAKMI AK LAMAYACAKMI? Çok merak ediyorum
  Cevapla
 • muharrem tosun 4 yıl önce Şikayet Et
  بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِBismillahirrahmanirrahim. cemaat yapısında mantığı biz ikdidar yaptık bizim istedimiz kadar oy alabilecek çalışma ürünü olarak şike davası acılmıştır . burada yaşanılan suç kısmı olup olmadığı yargının sorunudur . benim burada tek derdim vardır futbol ümeti muhammed günah işlemesi için en büyük bataklıklardan birisidir..
  Cevapla
 • muharrem tosun 4 yıl önce Şikayet Et
  بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِBismillahirrahmanirrahim. futbol oldum olası sevmeyen birisi olarak yaşanılan bu olayları sadece düştümüz hal bu olaçakdı diyorum .pareler yapı kimine göre mit müsteşarını ifadeye çağırdığı kimine göre mavi marmaradan sonra acıldığıdır . şahsi kanaatim ise ikdidar bu ülkede güzel bir çalışması oldugunda ardında ikdidara karşı kin hamlesi güdülecek eylem yapılmıştır .. şike davası acıldığı dava içerisinde bir yıllık ikdidarın ülkemiz için çok önemli bir çalışması reförmuna karşılık futbol sevdalılarını kin nefret serpmek için yapılan bir çalışmadır....
  Cevapla
 • tuncay ayaz 4 yıl önce Şikayet Et
  halit velit. siportif yargıda şikeye teşebbüs dahi suçtur..şüphe bile ceza gerektirir..sen şunu bi açıklarmısın..hadi mahkemeler taraflı..peki fenerin uşağı olan tff ve tahkim fenerli başkan yardımcılarıa neden 3 yıl futboldan men cezası verdi...neden i akına 3 yıl men cezası verdi..i akın şikeyi tek başınamı yaptı..madem şike yok hiç kimseye ceza verilmesin...ama takımın yöneticilerine şike görüşmesi yaptı diye ceza verip rakip futbolculara ve bazı teknik heyete şikeden ceza verip...fenere gelince ama sahaya yansımadı demek..ne kadar ahlaki...tabi eğer ahak sahibiyseniz bundan utanırsınız..değilseniz....????
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle