Fenerbahçe'den 2020 içi dev proje!

Fenerbahçe Spor Kulübü, devrim niteliğindeki bir projeye imza atmaya hazırlanıyor

Fenerbahçe'den 2020 içi dev proje!
Fenerbahçe'den 2020 içi dev proje!
GİRİŞ 10.09.2013 15:55 GÜNCELLEME 10.09.2013 15:55

2020 Olimpiyat Oyunları'na adaylığımız sırasında bir gerçekbir kez daha çıktı karşımıza...

Rakiplerimiz olimpiyatlarda madalya almış, dünyanın tanıdığı sporcularıyla gövde gösterisi yaparken, Türkiye'nin bu alanda yaşadığı eksiklik net bir şekilde ortadaydı. Ekonomi liginin şampiyonu futbolda bile 'yetiştirme' sorununu tartışırken,yüzmede, boksta, cimnastikte 'elit sporcu' sayımız yok denecek kadar azdı. İşte bu eksiği kapatma adına Fenerbahçe 'elini taşınaltına sokma' kararı aldı.

Sarı-Lacivertli kulüpve camianınönde gelen isimleri, Fenerbahçe'yi 2020 Olimpiyat Oyunları'nda en çok madalya kazandırankulüpyapma adına harekete geçti. Kulübün amatör şubelerde yıllardır süregelen başarısınıdaha da artırma yolundaki bu atılımda, Ali Koç, Ferit Şahenk ve Nihat Özdemir de rol oynayacak. Üçlünün, kulübe bu alanda maddi destek vereceği ifade edildi. Kulübün de kendi bünyesinden önemli bir bütçeyi bu hedefe ayıracağı belirtildi.Sarı-Lacivertli kulübün amatör branşlara yapılacak buyatırımların vergiden düşülmesi için dehükümette talepte bulunması bekleniyor.

KİŞİLER GEÇİCİ, VİZYON KALICI

Peki 2 Kasım'daki genelkuruldaFenerbahçe'de pek çok şeyin değişebilme ihtimali söz konusuyken 2020'ye uzanacak buhedefnasılhayatageçirilecek.Sarı-Lacivertli yönetim, bu vizyonu kişilerden bağımsız birşekildeayakta tutmak amacında...

Yani 'kişiler geçici, vizyon kalıcı' felsefesiyle hareket edilecek. Kulüpbaşkanı değişse de 2020 Olimpiyatları'nın en çok madalya kazanan kulübü olma vizyonu, Fenerbahçe'ninkurumsalhedefi olarak devam edecek.

(habertürk)