Terim ile görüştüklerini resmen duyurdu!

İran'ın İstiklal Kulübünün temsilcisi Emir Sultani, Fatih Terim'le İstanbul'da görüşerek teknik direktörlük görevi için kendisine resmi teklif yaptıklarını söyledi.

 • GİRİŞ26.09.2017 15:36
 • GÜNCELLEME26.09.2017 20:46
Terim ile görüştüklerini resmen duyurdu!

İran'ın yarı resmi haber ajansı Tasnim'e konuşan Sultani, Terim'le İstanbul'daki evinde bir araya gelerek resmi teklifte bulunduklarını belirterek, "Fatih Terim, İstiklal takımının teklifinden memnuniyet duyduğunu ifade etti ve doğal olarak bazı taleplerde bulundu." dedi.

Sultani, Terim'in taleplerini İstiklal Spor Kulübü Üst Yöneticisi Rıza İftikari'ye ilettiğini ve son kararın verilmesi için kulüp yetkilileriyle görüşeceklerini kaydetti.

Fatih Terim'in Türkiye'de büyük bir üne sahip olduğunu hatırlatan Sultani, "Terim, şüphesiz dünyanın en iyi Müslüman teknik direktörü. Terim gibi önemli bir çalıştırıcının İran futbolunda yer alması, hem teknik hem ekonomik olarak takımımıza çok büyük katkı sağlayacak." ifadelerini kullandı.

Emir Sultani, Terim için yüksek ücret ödemeyi göze aldıklarını aktararak, "Bu parayı, tanıtım gelirleri ve başta Galatasaray olmak üzere Türk takımlarıyla yapılacak hazırlık karşılaşmalarında elde edilecek gelirler sayesinde karşılayabiliriz." diye konuştu.

Sultani, gelecek birkaç gün içerisinde birçok şeyin netlik kazanacağını da sözlerine ekledi.

Rıza İftikari, geçen hafta takımın internet sitesine verdiği demeçte, teknik direktörleri Ali Rıza Mansuriyan'dan boşalan görev için ilk tercihlerinin Fatih Terim olduğunu dile getirmişti.

Etiketler

Yorumlar57

 • murat bey 4 ay önce Şikayet Et
  gitsin yeterki irana en büyük bela olur yeter ki su milli takim galatasaray döngusunden kurtulalim mazallah bi daha
  Cevapla
 • boşver 4 ay önce Şikayet Et
  hocam bahsettiğiniz gelirler ile fatih terimin kaprisini ödeyemezsiniz.Adamın tazminatı bile sizi boğar.Neyse başka ülkeleri gagalasında bulaşmasın kimseye
  Cevapla
 • nazmi 4 ay önce Şikayet Et
  Fatih terim ismini bile duymak istemiyoruz.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • İmparator 4 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun imparatora. İnşallah orada başarılı olur. Müslüman mı diye dalga geçen her kimse önce kendini sorgulasın. 24 saat yanında mısınız da namaz kılmıyor vs diyorsunuz. Eleştiri yapılır ama bu eleştiri değil artık. Gıybet, iftira, yalan beyan. Adına ne derseniz. Seversiniz sevmezsiniz o ayrı konu.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Tohat'li Yusuf. 4 ay önce Şikayet Et
  muslumanlik sadece namaz kilmakla olmuyor haciii. tuyu bitmemis yetimin hakkini yiyor adam.
  Toplam 1 beğeni
 • Evet 4 ay önce Şikayet Et
  Evet evet cok iyi alinda kafamizi dinleyelim
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber