Deivid Fenerbahçe günlerini anlattı

Coritiba'ya açtığı davayı kazanan Deivid de Souza, Fenerbahçe ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Deivid Fenerbahçe günlerini anlattı
Deivid Fenerbahçe günlerini anlattı
GİRİŞ 14.03.2014 11:23 GÜNCELLEME 14.03.2014 11:23

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Deivid de Souza, kulübüne karşı giriştiği hukuk savaşını kazandı. Coritiba'yı sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmemekle suçlayan oyuncu haklı bulunurken, bonservissiz şekilde istediği takıma imza atabileceği belirtildi. Futbolcu konuyla ilgili olarak, "2010'da Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra Brezilya'ya dönmemin ardından ücretlerimi hiç zamanında alamadım" diyerek Flamengo'da da aynı sıkıntıyı yaşadığını söyledi.

Brezilya basınına bir röportaj veren Deivid de Souza Türkiye günlerine de geniş yer ayırdı. Coritiba'da eski Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza ve eski Galatasaraylı Lincoln ile birlikte forma giyen 34 yaşındaki golcü çarpıcı açıklamalar yaptı.

Kariyerinde bir çok önemli ekibin formasını giydiğini söyleyen Deivid, "Fenerbahçe taraftarının yeri farklıydı. Her maç 60 bin taraftarın doldurduğu ve tutkuyla desteklediği bir stadımız vardı. Hangi takımla oynadığımıza bakmadan gelirlerdi. Orada kaldığım süre içerisinde hiç bir zaman boş tribünlere oynamadım. Kulübüne inanılmaz bağlı bir taraftardı. Sadece forma değil, kulübe ait herşeyi satın alırlardı. Kulübün mağazasına ne zaman gitseniz hep içerde sayısız insan bulurdunuz" dedi.

Brezilya'da efsane olarak görülen Zico ile Fenerbahçe'de birlikte çalışma fırsatı bulduğunu söyleyen deneyimli forvet, "Harika zamanlardı. Zico orada birçok kişiyi memnun etti. Farklı ülkelerden futbolcular, yöneticiler ve taraftarları. Kulüpten ayrıldığında herkes ağladı. Hem çok samimi hem de karizmatikti. Gerçek bir futbol ikonudur" diye konuştu.

"TÜRKLER YABANCI HAYRANI"

Deivid, "Alex de Souza, Türk futbolcuların genç takımlardan profesyonel takımlara pek çok teknik eksikle geldiğini söylüyor. Sen böyle bir şey gözlemledin mi?" sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Evet bence de öyle. Genç takımlarda genç oyuncularla iyi çalışmıyorlar. Türk kulüpleri deneyimli isimleri seviyor. Özellikle de yabancıları seviyorlar. Yerli futbolcular ancak 26-27 yaşlarına geldiklerinde önemli görevler üstlenmeye başlayabiliyorlar. Bundan öncesinde kulüpler onları pek kullanmak istemiyor."

İlerleyen yaşına karşın henüz futbolu bırakmayı düşünmediğini de dile getiren Deivid de Souza, "Tekliflere açığım. Asya'da oynamak benim için büyük keyif olurdu. Örneğin Çin futbolu son zamanlarda büyüme içerisinde ve oldukça çekici geliyor. Eğer buradan bir teklif gelirse bu ülkeye gidebilirim" ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL