Rekortmen şampiyonlar el ele verdi

Türkiye Güreş Federasyonu başkan adayı Hamza Yerlikaya ile Türkiye Halter Federasyonu başkan adayı Halil Mutlu, yaklaşan seçimler öncesinde biraraya gelerek, 'şampiyon dayanışması örneği sergilediler.

Rekortmen şampiyonlar el ele verdi
Rekortmen şampiyonlar el ele verdi
GİRİŞ 11.10.2012 11:46 GÜNCELLEME 11.10.2012 12:57

Sporcu Eğitim Sağlık Merkezi (SESAM) Lokali'nde biraya gelen şampiyon güreşçi Yerlikaya ve şampiyon halterci Mutlu, seçimlerde birbirlerine başarılar diledi.

Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu güreşçi Hamza Yerlikaya, Halil Mutlu'nun 20-25 yıllık halter yaşantısında Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiğini belirterek, ''Halil, halter sporunu iyi bilen arkadaşımız. Allah yolunu açık, başarılarını daim etsin'' dedi.

Yerlikaya, güreş ve halterin Türk sporunun lokomotifi olmasından dolayı Londra Olimpiyatları'nda alınan sonuçların toplumu üzdüğünü dile getirerek, ''Her iki branşta da altın madalyasız olimpiyat kabul görmez. O nedenle toplumda bir serzeniş oluştu. İnşallah her iki branş için de seçimler hayırlı olur'' diye konuştu.

-''İnşallah 22 Ekim'de kazanan Türk güreşi olur''-

Yerlikaya, kendisinin de güreşteki sorunları iyi bildiğinin altını çizerek, şöyle devam etti:

''Sorunlarının yanı sıra, geçmişi kötüleyerek, öteleyerek, gündeme getirerek başarıya gitmenin mümkün olmadığını da biliyoruz. Biz, geçmişteki olayları konuşarak değil, gelecekte yapacaklarımızı tartışmaya, onları konuşmaya devam ediyoruz. Her gün biraz daha yol aldığımız kanaatindeyiz. Her kulübü ziyaret edip, görüş alıyoruz. Niyetimiz halis, kalbimiz halis, iyi şeyler düşünüyoruz. İyi şeyler yapmak için biz bu yola çıktık. İnşallah 22 Ekim'de kazanan Türk güreşi olur, birlik ve beraberlik olur. 'Ben' yerine 'biz' olmayı başardığımız gün, birlik beraberliği sağladığımız gün, inanıyorum ki güreş daha güzel günlere kavuşacaktır. Birbirimizi sevmeyebiliriz ama birbirimize katlanmayı başarabiliriz. Birbirimize katlanarak güreşte büyük işler yapılacağı kanaatindeyim.''

Türkiye'de bazı branşlarda rüştünü ispat etmiş, belirli başarı kriterini yakalamış kişilerin kamuoyunda, toplum önünde başarısız olma lüksünün bulunmadığını anlatan Yerlikaya, kendisinin de böyle bir lüksünün olmadığını dile getirdi.

Yerlikaya, sporun içinden gelmiş ve zirvede bulunmuş sporcuların yönetici olarak başarıyı daha iyi yakalayabileceklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ve Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin'in başarılarını herkes görüyor. İnşallah güreşte, halterde ve tüm branşlarda bu örnek daha yayılır.''

-Halil Mutlu-

Türkiye Halter Federasyonu başkanlığına aday olan Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu halterci Halil Mutlu da, Hamza Yerlikaya ile birlikte uzun yıllar Türk sporunun başarısı için hizmet ettiklerini belirtti.

Yerlikaya ile birlikte artık Türk sporuna yönetici olarak hizmet etmek için yola koyulduklarını dile getiren Mutlu, ''Hamza Yerlikaya ile zamanında sporcu olarak yaşadığımız mutlulukları, şampiyonlukları artık yönetici olarak Türk  sporuna, Türk insanına yaşatmayı umut ediyoruz'' dedi.

Mutlu, Halter Federasyonu başkanlığına adaylığıyla ilgili yoğun bir çalışma yürüttüğünü ve camiadan büyük destek aldığını ifade ederek, şunları söyledi:

''Ben bu sporu hiç bir zaman hobi olarak görmedim. Halter benim yaşam tarzım. Dolayısıyla bu göreve talip olduk ve layık olmaya çalışacağız. Türk sporunun hayrı içinse inşallah bu hayallerimiz gerçekleşir. Gittiğimiz yerlerde kendimizi ifade edip, projelerimizi anlatıyoruz. Bunun dışında vatandaşlardan da yoğun destek alıyorum. Vatandaşlar, büyük bir cesaret örneği gösterdiğimi söyleyip beni tebrik ediyor ve başarılar diliyorlar.

-''Naim Süleymanoğlu bu oluşumun içinde muhakkak yer alacak''-

Halil Mutlu, başkan adaylığıyla ilgili kararı verirken, Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu Naim Süleymanoğlu ile de görüştüğünü ve fikrini aldığını dile getirdi.

''Naim Süleymanoğlu bu oluşumun içinde muhakkak yer alacak'' diyen Mutlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Kendisinin fikirleri benim için çok önemliydi. Bana güvendiğini ve sonuna kadar destek vereceğini belirtti. Destek imzası da yolda, geliyor. 'Naim Süleymanoğlu'nu şu noktaya koyacağız' deme şansımız yok. Kendisi federasyon üstü bir sporcudur. Naim Süleymanoğlu bizlere nerede yardımcı olmak istiyorsa biz de kendisini yanımızda görmek isteriz. İnşallah olacaktır da''

AA

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL