Halil Mutlu: Kendimi yalnız hissettim

Eski Milli halterci Halil Mutlu soruları yanıtladı. 2008 Pekin Olimpiyatları'na katılmama sebebini açıklayan Mutlu, kendini o dönem yalnız hissettiğini söyledi.

Halil Mutlu: Kendimi yalnız hissettim
Halil Mutlu: Kendimi yalnız hissettim
GİRİŞ 04.10.2012 09:26 GÜNCELLEME 04.10.2012 11:07

Eski Milli sporcu Halil Mutlu NTV Spor'un 14/16 programında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. 2008 Pekin Olimpiyatları'na katılmama sebebini açıklayan Mutlu, kendini o dönem yalnız hissettiğini söyledi.

Londra 2012 Olimpiyat Oyunları hakkında görüşlerini bildiren Halil Mutlu, Londra'da halterden kendisinin de madalya beklentisi içinde olduğunu ancak kürsüde yer alınamamasından dolayı üzüldüğünü söyledi. Olimpiyatlardaki başarısızlığı sadece antrenör ve sporculara bağlanmaması gerektiğini söyleyen Mutlu, halter camiasında herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi gerektiğini belirtti.

"Kendimi yalnız hissettim"

2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'na neden katılmadığını açıklayan Milli halterci; "Haltere döndükten sonra Pekin oyunları yolunda özgüvenimi kaybettiğimi, kendimi yalnız hissettiğimi gördüm ve beklentilere cevap veremeyeceğimi düşündüğüm için Pekin'e gitmeme kararı aldım. Aldığım kararın doğruluğunu düşündüğümde hata yapmamışım çünkü o dönem gelecek ikincilik benim için başarı değildi" dedi.

Yeni dönemde Halter Federasyonu başkanlığı için adaylığı söz konusu olup olmadığını belirten Mutlu, başkan adaylığı için tek başına verebileceği bir karar olmadığını ve üzerine düşen bir görev olursa bundan kaçmayacağını söyledi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL