Anne zoruyla başlamıştı şimdi tarih yazdı

Londra Paralimpik Oyunları'nda, kadınlar 40 kiloda, dünya ve paralimpik rekoru kırarak altın madalya kazanan halterci Nazmiye Muslu, 'Sıkletimde daha iyisi varsa buyursun gelsin, bekliyorum' diyerek rakiplerine meydan okudu.

Anne zoruyla başlamıştı şimdi tarih yazdı
Anne zoruyla başlamıştı şimdi tarih yazdı
GİRİŞ 31.08.2012 12:30 GÜNCELLEME 31.08.2012 12:30

Londra Paralimpik Oyunları'nda, kadınlar 40 kiloda, dünya ve paralimpik rekoru kırarak altın madalya kazanan halterci Nazmiye Muslu, rakiplerinden korkmadığını belirterek, ''Sıkletimde daha iyisi varsa buyursun gelsin, bekliyorum'' dedi.

Excel Arena'da 109 kiloluk kaldırışıyla dünya ve paralimpik rekoru kıran Nazmiye Muslu, Anadolu Ajansı'na konuştu.

Oyunlar öncesinde, madalya kazanamaması halinde sporu bırakmayı düşündüğünü belirten milli halterci, ''Kesinlikle rakiplerimden korkmuyorum. Bu sıklette benden iyisi varsa buyursun gelsin diyorum. Bu madalyayı Türk halkına hediye ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Pekin 2008'de madalya alamamasının kendisinde büyük bir hırs oluşturduğunu dile getiren milli sporcu, 4 yıldır ara vermeden büyük bir gayretle çalıştığını kaydetti.

Rekorunun aslında daha da yüksek olabileceğini, ancak oyunlar öncesinde geçirdiğini sakatlık nedeniyle antrenmanlara ara vermek zorunda kaldığını ifade eden Muslu, ''Sıkletimde benden iyisi varsa bekliyorum. 40 kiloda herkes siteye girdiğinde, 'Nazmiye Muslu'nun rekoru' diye okunmasını istediğim için bugün bu rekoru kırdım. Nasıl Naim Süleymanoğlu'nun, Halil Mutlu'nun, Nurcan Taylan'ın isimleri her yerde geçiyor, benimki de geçsin'' diye konuştu.

-''Rekorun kilosunu rakiplerimiz belirledi''-

Son hakkında 109 kiloyu belirlerken rakiplerine göre hareket ettiklerini kaydeden milli sporcu, ''Eğer onlar 109 kilo verselerdi biz daha üstünü verecektik'' dedi.

Haltere 2005 yılında istemeden başladığını dile getiren Muslu, ''Severek yapmadım. Annem zorladı. 'Gideceksin, yapacaksın' dedi. Daha sonra dereceler birbirini kovaladı'' diye konuştu.

Salondaki seyircilerin kendisine verdiği destekten de memnun olan milli halterci, şunları kaydetti:

''Salonda mükemmel bir destek vardı. Zaten onların bağırmaları, alkışları beni daha çok heyecanlandırdı. Ben iki gündür hiç uyuyamıyorum. Hiçbir müsabakada bu kadar heyecanlanmamıştım. Fakat içeriye girince bende heyecan kalmadı. Bir de 'ben bu madalyayı alacağım' rahatlığı vardı.''

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL