Nur Tatar Başbakan'ı ağlattı

Londra'da gümüş madalya alan tekvandocumuz Nur Tatar'ı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan teskin etti. Telefonunu ağlayarak açan genç sporcuya müthiş bir işi başardın diyen Erdoğan, gözyaşlarını tutamadı

Nur Tatar Başbakan'ı ağlattı
Nur Tatar Başbakan'ı ağlattı
GİRİŞ 12.08.2012 09:25 GÜNCELLEME 12.08.2012 09:25

Londra Olimpiyat Oyunları'nda, ülkemize tekvando branşında gümüş madalya kazandıran Nur Tatar, final akşamı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a duygu dolu anlar yaşattı. Finalde, Güney Koreli Seon Kyung Hwang'a kaybeden 19 yaşındaki sporcumuz, Başbakan'la konuşmasını anlattı. Başbakan'ın telefonunu ağlayarak cevaplayan başarılı isim, Recep Tayyip Erdoğan'ın da gözyaşlarını tutamadığını dile getirdi. Erdoğan, Nur Tatar'a, "Sen neden ağlıyorsun? Ne yaptığının farkında mısın? Müthiş bir işi başardın. Gururumuz oldun." dedi.

Geçen yıl ekim ve kasım aylarında yaşanan Van depremleri sonrasında, ailesiyle birlikte Antalya'ya yerleşen Nur Tatar, genç ve yetenekli bir isim, Avrupa şampiyonu unvanlı başarılı tekvandocu, Van depremini hiç unutamadığını ve yakınlarını bu depremde kaybettiğini belirtiyor. Londra'da altın madalyayı kaçırdığı için sabaha kadar uyuyamadığını dile getiren Tatar, "Çok iyi bir hazırlık döneminin ardından Londra'ya madalya kazanmak için geldim. Servet Tazegül'ün altın madalyası beni adeta kamçıladı. Olmadı çok üzülüyorum. Bundan sonraki hedefim tüm şampiyonalarda ülkemi en iyi şekilde temsil etmek. 2016 Rio'da altın madalya sözümü tutacağım." diye konuştu. Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'ödülleri artıralım' söylemi üzerine Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç harekete geçti.

(zaman)

 

ETİKETLER
Atletizm
YAZDIR