Zeynep Alipaşaoğlu: Biz sadece dövüşmüyoruz...

15. Dünya Wushu Şampiyonası'nda 52 kiloda bronz madalya kazanan milli sporcu Zeynep Alipaşaoğlu, "Biz sadece dövüşmüyoruz, ülkemizi en güzel şekilde temsil etmeye çalışıyoruz." dedi.

Zeynep Alipaşaoğlu: Biz sadece dövüşmüyoruz...
Zeynep Alipaşaoğlu: Biz sadece dövüşmüyoruz...
GİRİŞ 04.11.2019 15:05 GÜNCELLEME 04.11.2019 15:05
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Çin'in Şanghay kentinde 19-23 Ekim'de düzenlenen 15. Dünya Wushu Şampiyonası'nda 52 kiloda bronz madalya kazanan milli sporcu Zeynep Alipaşaoğlu, "Biz sadece dövüşmüyoruz, ülkemizi en güzel şekilde temsil etmeye çalışıyoruz." dedi.

Yaklaşık 7 yıldır bu sporu yapan Alipaşaoğlu, 3 Türkiye şampiyonluğu, 1 Balkan 3'üncülüğü ve bir de Akdeniz şampiyonluğu elde etti.

Son olarak Çin'in Şanghay kentinde dünya üçüncüsü olmayı başaran milli sporcu, kariyerini yeni şampiyonluklarla taçlandırmak istiyor.

Başarılı genç sporcu, yaptığı açıklamada, son Türkiye şampiyonluğundan sonra yoğun bir kamp süreci geçirdiğini söyledi.

Dünya Şampiyonası'nda her sporcu gibi Türk bayrağını en güzel yere taşımayı ve İstiklal Marşı'nı okutmayı hedeflediğini ifade eden Alipaşaoğlu, şöyle konuştu:

"Görevimizin büyüklüğünü ve kutsallığını bilerek buralara geldik. O yüzden hedefimiz hep en iyisiydi. Uluslararası müsabakalarda, özellikle Dünya Şampiyonası gibi daha büyük müsabakalarda insanlar üniformanda senin bayrağına baktığı zaman, aslında sana bakıyor. Sen de burada Türkiye'yi temsil ediyorsun. Aslında bu kolay bir şey değil. Hem zihinsel hem de bedensel olarak ülkeni en güzel şekilde temsil etmen lazım. Biz sadece dövüşmüyoruz, ülkemizi en güzel şekilde temsil etmeye çalışıyoruz."

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Ali 2 hafta önce Şikayet Et
    Seni tebrik ederim güzel kardeşim.
    Cevapla