Japon Bakan'dan 'Türkiye' sözü

Japonya Denizcilikten Sorumlu Devlet Bakanı Teru Fukui, 2026 Kış Olimpiyat Oyunları adaylığında finale kalamadıkları takdirde Türkiye'ye destek vereceklerini ifade etti.

Japon Bakan'dan 'Türkiye' sözü
Japon Bakan'dan 'Türkiye' sözü
GİRİŞ 03.05.2018 20:00 GÜNCELLEME 03.05.2018 20:03
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Japonya Denizcilikten Sorumlu Devlet Bakanı Teru Fukui ile bir araya geldi. 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Bakan Bak kabulde, Türkiye ve Japonya'nın her zaman güçlü bağları bulunan iki ülke olduğunu vurgulayarak, "Japonya ile ekonomi ve turizm açısından da ilişkilerimiz gayet iyi düzeyde. 2026 Kış Olimpiyat Oyunları'na da her iki ülkenin aday olduğunu belirtmek isterim." ifadelerini kullandı. 

 

 

Türkiye'de her yıl 19 Mayıs'ın Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlandığını ve o hafta boyunca Gençlik Haftası etkinlikleri düzenlendiğini hatırlatan Bakan Bak, spor ve gençlik alanında ortak birçok proje yapılabileceğini belirterek, iki ülke arasında 'Gençlik ve Spor Alanında İşbirliği Anlaşması' imzalanabileceğini de kaydetti. 

'TÜRKİYE'YE DESTEK VERECEĞİZ'

Bakan Teru Fukui ise iki ülkenin 2026 Kış Olimpiyat Oyunları'na aday olduğunu hatırlatarak, finale kalamadıkları takdirde Türkiye'ye destek vereceklerini aktardı.

Sporun amacının barış olduğunu belirten Japon Bakan, "2020 yılında Tokyo'da ev sahipliği yapacağımız Olimpiyat Oyunları vesilesiyle dünyada barış ve kültür felsefesini yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Oyunlar sırasında deprem olması ihtimaline karşı her türlü önlemin alındığını vurgulamak istiyorum. Bu anlamda Türk sporcularımızın katılımı bakımından herhangi bir endişesinin olmamasını umuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Teru Fukui, 1964 Tokyo Olimpiyat Oyunları açılış gününün Japonya'da Sağlık ve Spor Günü olarak kutlanmaya başlandığını vurguladı.

'ERDOĞAN'I DA DAVET ETMEK İSTİYORUZ'

Japonya'nın gelecek yıl G-20 zirvesine ev sahipliği yapacağını hatırlatan Japon Bakan, 1 Mayıs 2019'da Japon İmparatoru'nun tahtını devredeceğini ifade ederek, bu vesilelerle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Japonya'ya davet etmek istediklerini de aktardı.

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Ay Ayşe 1 yıl önce Şikayet Et
  Ay şimdi bayılacağım olimpiyat sırasında deprem olursa sporcular korkmasın tedbir almışlarmış Yüce Rabbim dilerse dümdüz eder ama Japonya diyoruz tedbirin önlemin tevekkülün vücut bulmuş ülkesinden bahsediyoruz pardon yani
  Cevapla
 • titanplayer 1 yıl önce Şikayet Et
  ''sen japonsun akıllsın bi kere'' :)
  Cevapla
 • 2023 1 yıl önce Şikayet Et
  Teknoloji transferide desteklenmeli.
  Cevapla
 • Levrok 1 yıl önce Şikayet Et
  tabiki vereceksin, son finalde japonya türkiye cekisirken, kazanan japonya olmustu. Sonra Japonyanin 200 milyon dolar rüsvet verdigi ortaya cikmisti.
  Cevapla
 • ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  dunya kadar olimpiyat duzenlediniz yeter yaaa
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle