Skandal olayla ilgili soruşturma başlatıldı!

Formula 1’in 2018 Bahreyn grand prix’inde Ferrari pilotu Kim Raikonen'in pit stop anında yaşadığı talihsiz kazayla ilgili Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) olayla ilgili soruşturma başlattı.

Skandal olayla ilgili soruşturma başlatıldı!
Skandal olayla ilgili soruşturma başlatıldı!
GİRİŞ 09.04.2018 14:18 GÜNCELLEME 09.04.2018 14:19

Formula 1’in 2018 Bahreyn grand prix’inde talihsiz bir kaza yaşandı.

Kimi Raikkonen, üçüncülüğe gerilediği yarışın son bölümünde süper yumuşak lastikleri takmak için pite girdi. Fin pilot lastiklerin takılmasının ardından hareketlendi.

 

 

Ancak o sırada ismi Francesco olan mekaniker sol arka lastiğin önünde duruyordu. Takım arkadaşını görmeyen Raikkonen aracını hareket ettirince mekanikerin ayağına çarptı.

Yaralıya ilk müdahale pit alanında yapıldıktan sonra hemen pistteki kliniğe götürüldü. Talihsiz mekanikerin kaval kemiği ile birlikte fibula kemiğinin kırıldığı açıklandı.

Olayın ardından yarışı bırakan Raikkonen yaşananlarla ilgili, “Yeşil ışık yandığı zaman gaza basıyorum ve geride neler olduğunu göremiyorum. Maalesef bugün mekanikerlerimizden birisi yaralandı. Işık yandığında gaza basmak benim görevim. Neler olduğunu gerçekten bilmiyorum. Umarım bir sorun yoktur, şimdilik nasıl olduğunu bilmiyorum. Durum hoş değil, yarışı bitiremedik. Bu harika değil. Ama bazen olabiliyor. Üzgünüm” ifadelerini kullandı. 

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) olayla ilgili soruşturma başlattı.

ETİKETLER
raikonen
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL