Güney Afrikalı sporcuya kör testereyle saldırdılar

Güney Afrikalı triatlet Mhlengi Gwala'ya saldıran üç kişi, oyuncunun bacağını testereyle kesmeye çalıştı, başarılı olamayınca olay yerinden kaçtı.

 • GİRİŞ07.03.2018 23:09
 • GÜNCELLEME07.03.2018 23:11
Güney Afrikalı sporcuya kör testereyle saldırdılar

Güney Afrikalı triatlet Mhlengi Gwala'ya saldıran üç kişi, testereyle sporcunun bacaklarını kesmeye çalıştı.

Yüzme, bisiklet ve koşu branşlarını bir araya getiren triatlon sporunu yapan Gwala, ülkesinin Durban kentinde, sabaha karşı bisiklet antrenmanı yaptığı sırada üç kişinin saldırısına uğradı.

 

 

KwaZulu-Natal eyaletindeki elit sporcu programının başkanı Dennis Jackson, saldırganların, bir yokuşu tırmanmaya çalışan 27 yaşındaki milli sporcunun önünü kestiğini ifade etti.

Jackson'ın yaptığı açıklamaya göre, cep telefonu, cüzdan ve bisikletini vermeyi teklif eden Gwala'yı yol kenarına götüren saldırganlar, kör bir testereyle sporcunun sağ bacağını kesmeye çalıştı. Kemiğe gelene kadar devam eden saldırganlar, testerenin kesmemesi nedeniyle diğer bacağa geçti. Sporcunun sol bacağını da kesmeyi deneyen saldırganlar, başarılı olamayınca kaçtı. Sürünerek yola çıkan Gwala, geçen taşıtlardaki sürücülerden birinin yardımıyla hastaneye gitti.

Gwala'nın hayati tehlikesi olmadığını aktaran Jackson, doktorların, kas ve sinirlerin yanı sıra kemiklerde de hasar olduğu bilgisini verdiğini ancak sporcunun bacaklarını kurtarabilecekleri konusunda umutlu olduklarını söyledi.

Polis, olay hakkında cinayete teşebbüs suçlamasıyla soruşturma başlattı.

KAYNAKAA

Yorumlar2

 • rize53 1 hafta önce Şikayet Et
  on numara yorum bülent tebrikler
  Cevapla
 • bülent 1 hafta önce Şikayet Et
  mandela teröristinin ülkeyi getirdiği durum. vuvuzelacılara yönetimi verirsen olacağı bu.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Sonraki Haber