İBB'nin milli sporcusu Avrupa'nın en iyisi seçildi

İBB’nin Milli Judocusu Mihraç Akkuş, geçen yıl elde ettiği başarılar ile tüm spor branşlarında ‘Avrupa’nın En İyi Genç Sporcusu’ ödülüne layık görüldü.

İBB'nin milli sporcusu Avrupa'nın en iyisi seçildi
İBB'nin milli sporcusu Avrupa'nın en iyisi seçildi
GİRİŞ 06.02.2018 16:29 GÜNCELLEME 06.02.2018 16:29

Türk sporunun lokomotifi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü yeni şampiyonlar yetiştirmeye devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Beledisi Spor Kulübü’nün Milli sporcusu Mihraç Akkuş, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin önerisiyle Avrupa Olimpiyat Komiteleri’nin Hırvatistan’ın Zagreb kentinde düzenlenen Genel Kurulu’nda verilen Piotr Nurowski Ödülü’ne aday gösterildi ve 3. olarak seçilmeyi başardı. 

Geçtiğimiz yıl Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali (EYOF), Judo Avrupa Ümitler, Dünya Ümitler Şampiyonlukları ile dikkatleri üzerine çeken Mihraç Akkuş, bu başarılarından dolayı Avrupa Olimpiyat Komiteleri’nin Piotr Nurowski Ödülü’nü kazanarak büyük bir gurur yaşattı. 

Avrupa’da tüm amatör spor branşlarındaki başarıların değerlendirilerek verildiği EOC Piotr Nurowski Ödülü’ne layık görülen Milli Judocu Mihraç Akkuş, 5 bin Euro tutarındaki para ödülüne sahip oldu. Olimpiyat Evi’nde düzenlenen törende Mihraç Akkuş’a ödülünü Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Vekili Türker Arslan ve TMOK Yönetim Kurulu Üyesi Neşe Gündoğan takdim etti.

 

YAZDIR