'Diğer ülkelerde Erdoğan gibisi yok'

200 metrede dünya şampiyonu olan milli atlet Ramil Guliyev, şampiyonluk sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini aramasına diğer sporcuların çok şaşırdığını söyledi.

 • GİRİŞ10.11.2017 17:24
 • GÜNCELLEME10.11.2017 17:24
'Diğer ülkelerde Erdoğan gibisi yok'

Londra'da düzenlenen 2017 Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 200 metrede altın madalya kazanan milli atlet Ramil Guliyev, şampiyonluk sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini aramasına diğer sporcuların çok şaşırdığını söyledi.

Ramil Guliyev, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde düzenlenen Marka ve Spor Zirvesi'ne (Brand&Sport Summit) katıldı.

Londra'da yarışın bitimiyle Türkiye Atletizm Federasyonundan bir yetkilinin telefonu kendisine verdiğini aktaran Guliyev, şunları kaydetti:

"Yarıştan sonra Cumhurbaşkanımız beni aradı ve tebrik etti. Çok mutlu oldum. Böyle bir insanın sizi araması çok önemli. Diğer atletler görüşmeden sonra bana 'Kim aradı?' diye sordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aradığını duyduklarında çok şaşırdılar. 'Spor sizde o kadar seviliyor mu? Bizde böyle bir şey yok.' dediler. Bu her ülkede olmuyor. Arkamızdaki güç bizi motive ediyor."

Guliyev, efsane atlet Usain Bolt'un Londra'da 200 metreye çıkmadığını hatırlatarak, "Bolt olsa da kesinlikle kazanırdım. Durumu iyi değildi ve yarışta yer almadı. Daha iyi derecelerim olacaktır. Koşulan derece iyi değildi ama şampiyonluğa yetti. Şu an kafamda olimpiyat var. Bütün çalışmaları bunun için yapıyoruz. Buraya kadar madalya kazanıp geldik. Şu an esas olan daha büyük başarı kazanmaktır." ifadelerini kullandı.

KAYNAKAA

Yorumlar15

 • kale 2 ay önce Şikayet Et
  E gelin o zaman TC ye
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Erdoğan 15 temmuz 2 ay önce Şikayet Et
  Neden şaşırıyorlar. Dünyada başka Recep Tayyip Erdoğan yokki olsun.
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • Ali Veysel 2 ay önce Şikayet Et
  Bunu yabancılara anlatamazsınız hemen olayı bir yerlere bağlama hissi oluşuyor yabancılarda. Çünkü karşılıksız yapılan her olayın ardında birşeyler arama peşindeler. Gönül bağlarını koparmışlar. Manevi değerlerimize Sayın Cumhurbaşkanımız gibi sahip çıkalım.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Adalet 2 ay önce Şikayet Et
  Dünya lider görsün.Lider böyle olur.Her hareketi taktire şayan.Yaptığı muhteşem işler artık beni şaşırtmıyor. Sizinle gurur duyuyoruz sayın Cumhurbaşkanımız.
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  ilk once bu adam milli falan degil ecnebi ikincisi baska ulkelerde cumhurbaskalari sporculari aramiyormus dogrudur cunku boyle basarilar gunluk normal olaylar yani turkiyedeki gibi bes on yilda bir olmuyor fark burda iste
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • abdullah 2 ay önce Şikayet Et
  ne şiştin öyle ya patlıcan be
 • Yami 2 ay önce Şikayet Et
  Soda iç hazımsızlığa iyi gelir :)
  Toplam 6 beğeni
 • Ramil 2 ay önce Şikayet Et
  gicik gicik konusma , ecnebi dedigin adam esas Turk , bu tur yorumlari irken senin gibi Turk olmayanlar yaparlar biliyoruz not ediyoruz
  Toplam 14 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber