Erdoğan: Şehirlerimize yaygınlaştırmalıyız!

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun tanıtımında konuşan Cumhurbaşkanı; "Bisikletin şehirlerimizde yaygınlaştırılması lazım" dedi.

 • GİRİŞ01.10.2017 18:44
 • GÜNCELLEME01.10.2017 18:44
Erdoğan: Şehirlerimize yaygınlaştırmalıyız!

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun basın tanıtımı, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapıldı.

10-15 EKİM TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 53'üncü Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun tanıtım törenine katıldı. Bu yıl 10-15 Ekim tarihlerinde Alanya'dan başlayıp, İstanbul'da tamamlanacak turun basın tanıtımında konuşan Erdoğan, sporun, bireylerin sağlıklı hayat sürmelerine yaptığı katkının yanında ülke tanıtımlarında da ciddi rol üstlendiğini söyledi.

"BİSİKLETİ YAYGINLAŞTIRMALIYIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öyle ki bugün bazı sporlar, belli ülkelerle anılır hale geldi. Ülkemizin de son 15 yılda yapılan yatırımlar neticesinde farklı spor dallarında ciddi başarılar elde ettiği malumunuzdur. Daha önce varlık gösteremediğimiz kategorilerde bile sporcularımız, madalya kazanmaya ve derece yapmaya başladılar. Elbette henüz arzu ettiğimiz yerde değiliz. Daha kat etmemiz gereken önemli bir mesafe olduğunun farkındayız; ama devlet olarak alt yapı imkanlarından sporcuların desteklenmesine, uluslararası organizasyonlardan tanıtıma kadar hemen her alanda sporun gelişmesi ve yaygınlaşması için gayret sarf ediyoruz. Spora ve özellikle bisiklet sporuna verdiğimiz desteği devam ettireceğiz. Şehirlerimize yaygınlaştırmak, şehirlerimizde belediyelerimizle birlikte özellikle bisiklet yollarının yapımı ve çoğaltılmasıyla gençliğin bunları sahiplenmesini sağlamamız, önemli adımlarımızdandır" diye konuştu.

Yorumlar2

 • Memo sari 4 ay önce Şikayet Et
  Canakkaleye geliboluyu birde bisikletle gezin. Tavsiye edebilirim
  Cevapla
 • Kanuni 4 ay önce Şikayet Et
  Reisim ben 2 yıldır sürüyorum Ben Akrabamı o da kendi akrabasını bisiklet süren bir birrey haline getirdi. Ayrıca Eniştemi ve mahalleden arkadaşımı da bu kervana katarak 4 kişiyi bu spora kazandırdım. Hemen hemen her akşam turlarımız olur. Çitayı yükseltip ilçe genelinde bir şeyler yapma gayretindeyiz. Bu yönde ki atılımlarınızı çok değerli buluyor ve devamını diliyorum.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Sonraki Haber