Aslı Çakır'ın adı oradan resmen silindi!

2012 Londra Olimpiyatları’nda doping yaptığı belirlenen 31 yaşındaki sporcunun adı salondan da kaldırıldı.

Aslı Çakır'ın adı oradan resmen silindi!
Aslı Çakır'ın adı oradan resmen silindi!
GİRİŞ 01.06.2017 09:33 GÜNCELLEME 01.06.2017 09:34
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda 1500 metrede şampiyon olduğu için adı İstanbul’a Ataköy’de yapılan Atletizm Salonu’na verilen Aslı Çakır Alptekin’de beklenen son. Atletizm Federasyonu aldığı kararla, olimpiyat şampiyonluğunun ardından biyolojik pasaportundaki sapmalar nedeniyle doping kullandığı anlaşılan sporcunun adını salondan sildi.

Federasyon, IAAF ve WADA tarafından durumu netleşmesine rağmen Çakır’ın uzun süre adını silmemekte direndi ancak Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin madalyayı resmen geri isteme kararından sonra harekete geçti.

HARFLER DÜŞMÜŞTÜ

Aslı Çakır, doping vakasının ortaya çıkmasının ardından, örtbas amacıyla Uluslararası Atletizm Federasyonu’yla rüşvet pazarlığına girdiği için de suçlanmış, olay uluslararası resmi kayıtlara da girmiş ve yalanlanamamıştı. Aslı Çakır cezasının bitmesinden sonra geçtiğimiz aylarda atletizm pistlerine dönüş yaptı.

Hatırlanacağı üzere daha önce de Aslı Çakır Alptekin’in adının yer aldığı salonun dış cephesinde bazı harfler düşmüş ve uzun zaman yerine takılmamıştı. 

KAYNAK: VATAN
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • 35MilyonGsAilesi 1 yıl önce Şikayet Et
    Mutlaka FB lidir .Yoksa şike yapmazdı.
    Cevapla
  • Güven 1 yıl önce Şikayet Et
    Doping yapanlar bir daha yarışmalarla katılabiliyor mu??yuhh be!rezil ettiniz bizi
    Cevapla