Türk tenis tarihinde bir ilk!

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Rio'da düzenlenecek 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları'nda tenis branşında ilk kez Türkiye'yi temsil edecek.

Türk tenis tarihinde bir ilk!
Türk tenis tarihinde bir ilk!
GİRİŞ 16.07.2016 17:00 GÜNCELLEME 16.07.2016 17:00

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, wild card (katılım hakkı) başvurusu da bulunun Çağla Büyükakçay'ın olimpiyatlara gideceğine inandıklarını ve bu sonucu beklediklerini belirterek, "Tenis tarihimizde ilk kez olimpiyatlarda yer alacağız." dedi.

Gençler ve yapabilecekleri adına Çağla'nın özel bir örnek olduğunu ifade eden Durmuş, "Kendisiyle gurur duyuyoruz. Bu başarıyı Çağla, ailesi, tenis camiası, bakanlığımız, hep beraber elde ettik. Bu, 10 yıllık bir projenin sonucudur." diye konuştu.

Çağla'nın başarısından sonra çok daha iyi sonuçlar getirecek sporcuların olacağına inandığını dile getiren Durmuş, "Bu bir ilk. Çağla ile başladı. İnanıyorum, bundan sonraki yıllarda gençlerimiz dünya arenasında en iyi şekilde Türkiye'yi temsil edecek. Gençliğin ve sporun ne kadar önemli olduğunu gösterecekler. Bugün bizim için çok anlamlı. Hain, tatsız kalkışmadan sonra böyle bir haber almak gençliğimizin, sporun önemini gösteriyor. Camia olarak bunun gururunu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
rio
YAZDIR