Aslı Çakır Alptekin'e CAS şoku!

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi, doping cezası 8 yıldan 4 yıla indirilen milli atlet Aslı Çakır Alptekin’in ek indirim talebini reddetti.

Aslı Çakır Alptekin'e CAS şoku!
Aslı Çakır Alptekin'e CAS şoku!
GİRİŞ 09.07.2016 16:04 GÜNCELLEME 09.07.2016 16:04

Dünya Dopingle Mücadele Ajansının (WADA) internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, biyolojik pasaportundaki anormal veriler nedeniyle doping yaptığına kanaat getirilen ve ikinci kez doping yapmaktan 8 yıl pistlerden men edilen, CAS’a yaptığı başvuru sonucu cezası 4 yıla indirilen Aslı’nın, Avrupa Atletizm Şampiyonası ve 2016 Rio Olimpiyatları’na katılabilmek için yaptığı ek indirim talebi reddedildi.

Buna göre milli atlet, 10 Ocak 2017 tarihinden itibaren resmi olarak yarışabilecek.

CAS, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliğinin (IAAF) karıştığı dopingde yolsuzluk ve rüşvet skandalının soruşturması sürecinde, “değerli bilgiler vererek yardımcı olduğu” gerekçesiyle, milli atletin indirim talebini olumlu karşılayarak, cezasını 4 yıla indirmişti.

Türkiye Atletizm Federasyonu da, bu gelişmenin ardından  5 Temmuz’dan itibaren yarışabileceğini duyurduğu Aslı için özel olarak olimpik deneme yarışı düzenlemiş ancak milli atlet, 1500 metrede olimpiyat kotası alabilmek için çıktığı ilk sınavda başarılı olamamıştı.

YAZDIR