Terim davasında Aysal ve Rasim Ozan'a hapis cezası

Terim'in şikayetiyle, Ünal Aysal ve Rasim Ozan Kütahyalı hakkında "Haberleşmenin gizliliğini ihlal" suçundan açılan dava karara bağlandı.

Terim davasında Aysal ve Rasim Ozan'a hapis cezası
Terim davasında Aysal ve Rasim Ozan'a hapis cezası
GİRİŞ 31.05.2016 16:16 GÜNCELLEME 31.05.2016 16:16
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 28. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanıklar Ünal Aysal ve Rasim Ozan Kütahyalı katılmadı. Duruşmada Fatih Terim'i avukatı Rezan Epözdemir temsil etti. Esasa ilişkin savunma yapan Avukat Epözdemir sanıkların cezalandırılmasını istedi. Ünal Aysal ve Rasim Ozan Kütahyalı'nın avukatları ise müvekkillerinin beraatini talep etti. 

KÜTAHYALI 2 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Davayı karara bağlayan mahkeme, "Hakaret" suçundan Rasim Ozan Kütahyalı'yı günlüğü 50 TL'den 9 bin 150 TL adli para cezasına çarptırdı. Mahkeme, Rasim Ozan Kütahyalı'yı "Haberleşmenin gizliliğini ihlal" suçundan da 2 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanık Kütahyalı'nın yargılama sürecinde ve sonrasında pişman olmamasını göz önünde bulunduran mahkeme para ve hapis cezasını ise ertelemedi.

ÜNAL AYSAL 10 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Sanık Ünsal Aysal'ın da "Haberleşmenin gizliliğini ihlal" suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırarak, cezayı erteledi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede Teknik Direktör Fatih Terim ile aralarında yaptıkları mesajlaşmaların basında yayınlanmasına neden olduğu iddiasıyla eski Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal hakkında "Haberleşmenin gizliliği ihlal" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis, bu mesajları 30 Eylül 2013 tarihinde televizyon programında yayınlayan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında da "Hakaret" ve "Haberleşmenin gizliliğini ihlal" suçundan 1 yıldan 6 yıl 8 aya kadar hapis cezası talep ediliyordu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Umut 3 yıl önce Şikayet Et
  Bakalım Rasim beyi hapse atabilecekler mi
  Cevapla
 • RUMUZ 50 3 yıl önce Şikayet Et
  Ben GStaraftarı olarak kütahyalıya verilen cezaya sevindim keş birde spor yorumculuğu yasaklansaydı iki katı sevinirdim bire Ada'm gerçek mesleğinle uğraş köşeniyaz sizinki Çakar'la birlikte ha unutmadan o eski futbolcu yani kasap bozuntusu ile yorum yapmıyorsunuz şarlatanlık hakaret ediyorsunuz o yayını sizinle yapan kanalında buvesileyle kınıyorum belki kayıtlarında vardır enaz 50 defa aradım cevap alamadım tepki için Sağolasın ADALET
  Cevapla
 • Zafer 3 yıl önce Şikayet Et
  Anlamadığım hapis cezası veriliyor ama hapse atmıyorlar.
  Cevapla