Muhammed Ali'nin eşyaları Londra'da sergileniyor

Tüm zamanların en iyi boksörü olarak gösterilen Muhammed Ali'ye ait özel eşyalar, İngiltere’nin başkenti Londra'da sergileniyor.

Muhammed Ali'nin eşyaları Londra'da sergileniyor
Muhammed Ali'nin eşyaları Londra'da sergileniyor
GİRİŞ 03.03.2016 16:06 GÜNCELLEME 03.03.2016 16:06

Londra'nın Greenwich semtindeki 02 Arena Sergi ve Konser Salonu'nda kapılarını açan "En büyük benim: Muhammed Ali" adlı sergide, Ali'nin ABD'nin  Kentucky eyaletinde geçen çocukluğundan kariyer basamaklarını tırmanışına, hayatına ilişkin süreç ziyaretçilere aktarılıyor.
 
İlk defa ABD dışında kurulan sergide ziyaretçiler Ali'ye ait ender görüntüleri izleyebilirken, dünyaca ünlü sporcunun başarılı boks kariyerinin dışındaki hayatını da öğrenme fırsatına sahip oluyor.
 
Ali'ye ait nadir fotoğrafların da görülebildiği sergide ayrıca şampiyonun madalyaları, idman bornozu, eldivenleri, okul yıllarına ait karneleri gibi 100'den fazla parça yer alıyor.
 
Gerçek boyutlarda, interaktif bir boks ringinin de kurulduğu sergide boks severlere, Ali'nin kullandığı boks teknikleri gösteriliyor.
 
Öte yandan İngiliz basını önceki ay, 74 yaşındaki Ali'nin sergiyi ziyaret etmesinin öngörüldüğü yönünde haberlere yer vermişti ancak Parkinson hastası Ali'nin, sağlık durumundan ötürü uzun bir yolculuğu yapabilmesi  beklenmiyor.

ETİKETLER
ingiltere
YAZDIR