Nevin Yanıt 3 yıl sonra dönüyor!

Nevin Yanıt, Dünya Salon Şampiyonası ile pistlere dönüyor.

Nevin Yanıt 3 yıl sonra dönüyor!
Nevin Yanıt 3 yıl sonra dönüyor!
GİRİŞ 11.02.2016 13:44 GÜNCELLEME 11.02.2016 13:44
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Aldığı 3 yıllık doping cezası nedeniyle pistlerden uzak kalan Milli Atlet Nevin Yanıt, 6 Mart'ta başlayacak Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda yeniden mücadele edecek.

Yanıt, ABD'deki şampiyonada 60 metre engelli yarışında 8.14'ün altında koşarsa dünya barajını geçecek ve daha sonra Mersin'deki yarışmalarda, Rio Olimpiyatları kotası için piste çıkacak.

ÇİNTIMAR: "Yanıt'a güveniyorum"

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar yaptığı açıklamada; ''Nevin hazırlıklarını Ukraynalı antrenörü ile bir yıldır sürdürüyor. 6 Mart 2016 tarihinde önce Amerika'da salon atletizm şampiyonasında koşacak. Nevin şu anda çok iyi durumda. İnanıyorum ki, 60 metre yarışında 8.14 saniyenin altında koşacak ve Dünya barajını geçecek. Nevin Yanıt pistlere inanılmaz güçlü ve inançlı dönüyor. Yanıt'ın kendisine inananları mahcup etmeyeceğine ben şahsen, çok inanıyorum'' dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • uçan kız 3 yıl önce Şikayet Et
    nevin yanıt uçar abi. kadın süper koşuyor. kendisini kutlarım. nevinin dopinge falan ihtiyacı yok. Allah onu pistlerde rüzgar estirsin diye yaratmış. inanılmaz bir tekniği var. nevini geçerse thy geçer. başkası geçemez.
    Cevapla
  • güzel 3 yıl önce Şikayet Et
    yorum
    Cevapla