2. gün 3 dünya rekoru geldi

16. Dünya Su Sporları Şampiyonası devam ediyor.

  • GİRİŞ03.08.2015 21:52
  • GÜNCELLEME03.08.2015 21:52
2. gün 3 dünya rekoru geldi

16. Dünya Su Sporları Şampiyonası'ndaki yüzme yarışmalarında, erkeklerde 50 metre kelebek, 100 metre kurbağalama, kadınlarda ise 100 metre kelebek ve 200 metre karışık kategorilerinde madalyalar dağıtıldı.

Rusya'nın Kazan kentinde devam eden şampiyonadaki yüzme yarışlarının 2. gününde, 4 kategoride finaller yapıldı.

Macar yüzücü Katinka Hosszu, kadınlar 200 metre karışık finalindeki 2:06.12 dakikalık süresiyle ABD'li Ariana Kukors'un 2009'dan bu yana kırılamayan dünya rekorunu, 0.03 saniye aşağı çekti ve unvanını korudu.

İsveçli Sarah Sjostrom, kadınlar 100 metre kelebek finalinde elde ettiği 55.64 saniyelik derecesiyle dün kırdığı dünya rekorunu 0.1 saniye daha geliştirerek altın madalyanın sahibi oldu.

Başa baş geçen erkekler 50 metre kelebek finalinde Fransız Florent Manaudou, 22.97 saniyeyle Brezilyalı Nicholas Santos'un 0.12 saniye önünde altın madalyaya ulaştı.

Erkekler 100 metre kurbağalama finali, Büyük Britanyalı Adam Peaty ile Güney Afrikalı Cameron van der Burgh'un mücadelesine sahne oldu. Finişe, rakibinin 0.07 saniye önünde gelen Peaty, kariyerinin ilk dünya şampiyonluğunu elde etti.

İkinci günde bir dünya rekoru da ABD'li kadın yüzücü Katie Ledecky tarafından kırıldı. Kadınlar 400, 800 ve 1500 metre serbest dünya rekorlarının sahibi Ledecky, 1500 metre serbest elemelerinde 15:27.71 ile rekorunu 0.65 saniye aşağı çekti.

Milli yüzücü Viktoria Zeynep Güneş ise 17. sırada bitirerek yarı final şansını kaybettiği kadınlar 100 metre kurbağalama elemelerinde, 1:07.60 dakikayla Türkiye rekoru kırdı ve olimpiyat A barajını geçti.

16. Dünya Su Sporları Şampiyonası'ndaki yüzme yarışmalarının 2. gününde madalya kazanan sporcular şöyle:

- Erkekler 50 metre kelebek

1. Florent Manaudou (Fransa)

2. Nicholas Santos (Brezilya)

3. Laszlo Cseh (Macaristan)

3. Konrad Czerniak (Polonya)

- Erkekler 100 metre kurbağalama

1. Adam Peaty (Büyük Britanya)

2. Cameron van der Burgh (Güney Afrika)

3. Ross Murdoch (Büyük Britanya)

- Kadınlar 100 metre kelebek

1. Sarah Sjostrom (İsveç)

2. Jeanette Ottesen (Danimarka)

3. Lu Ying (Çin)

- Kadınlar 200 metre karışık

1. Katinka Hosszu (Macaristan)

2. Kanako Watanabe (Japonya)

3. Siobhan Marie O'Connor (Büyük Britanya)

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Sonraki Haber