Rıza Kayaalp altın madalya peşinde

Milli güreşçi Rıza Kayaalp "İki senedir dünya şampiyonasında final müsabakalarında kaybediyorum. İnşallah bu sene şansızlığımı kıracağım"

Rıza Kayaalp altın madalya peşinde
Rıza Kayaalp altın madalya peşinde
GİRİŞ 28.02.2015 12:36 GÜNCELLEME 28.02.2015 12:36

Avrupa ve dünya şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, bu yıl ilk kez Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenecek Avrupa Oyunları'nda altın madalya kazanarak, olimpiyat vizesini almak istediğini söyledi.

Kayaalp, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 17-22 Şubat tarihlerinde İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen Grekoromen Güreş Dünya Kupası'nın 2015 yılının ilk büyük turnuvası olduğunu ifade etti.

Dünya Kupası'na önemli takımların katıldığını ve Grekoromen Güreş Milli Takımı'nın 4'üncü olduğunu belirten Kayaalp, "Bu turnuva benim için çok önemliydi. Bireysel olarak tüm rakiplerimi yendim. Ermeni, Rus, Macar ve İranlı rakiplerimi sayı farklarıyla yenerek, müsabakayı tamamladım" dedi.

Kayaalp, Dünya Kupası performansının iyi olduğunu ve rakiplerine gözdağı verdiğini vurgulayarak, "Bu yıl kendimi çok iyi hissediyorum. Dünya Kupası'ndaki rakiplerim çok iyiydi ve ben hepsine karşı çok rahat galip geldim. Güzel bir performansla sezona başladım. Sırada Avrupa Oyunları ve Dünya Şampiyonası var. Önümüzdeki turnuvalar için Dünya Kupası'nda rakiplerime gözdağı vermem çok iyi oldu" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
YAZDIR