Milli judocu altın madalya kazandı

Avrupa Gençler Judo Şampiyonası'nda, kızlar 48 kiloda Dilara Lokmanhekim altın madalya kazandı.

Milli judocu altın madalya kazandı
Milli judocu altın madalya kazandı
GİRİŞ 19.09.2014 21:48 GÜNCELLEME 19.09.2014 21:48

Türkiye Milli Takımı'nda ayrıca, kızlar 44 kiloda Melisa Çakmaklı gümüş, 44 kiloda Nesrin Çetin ve 48 kiloda Gülkader Şentürk bronz madalyanın sahibi oldu.

Romanya'nın başkenti Bükreş'te süren şampiyonada, 48 kiloda Dilara Lokmanhekim, ilk turu bay geçti. Milli judocu, ikinci turda Rumen Denisa Ungureanu'yu, bir sonraki turda Macar Reka Pupp'u, yarı finalde de İspanyol Cinta Garcia Mesa'yı yenerek finale yükseldi. 

Lokmanhekim finalde Rumen Alexandra Pop ile karşılaştı. Karşılaşmayı "altın puan"a götüren Dilara Lokmanhekim, rakibini wazariye düşürüp şampiyon oldu. 

Kızlar 44 kiloda Melisa Çakmaklı, sırasıyla Sloven, Rus, İtalyan ve Alman rakiplerini eleyerek finale çıktı. Finalde Bulgar rakibi Borislava Damyanova'ya kaybeden Milli judocu gümüş madalyanın sahibi oldu.

Yine kızlar 44 kiloda Nesrin Çetin, İspanyol ve Hollandalı rakiplerini geçerek son 4 sporcu arasına kaldı. Milli sporcu, Bulgar Borislava Damyanova'ya yenilince, bronz madalya maçına çıkmak zorunda kaldı. Üçüncülük maçında Portekizli Catarina Costa'yı mağlup eden Nesrin Çetin, bronz madalyaya uzandı. 

Kızlar 48 kiloda Gülkader Şentürk, ikinci turda Sırp rakibini yendikten sonra çeyrek finalde Rumen Alexandra Pop'a kaybetti. Repesajda Rus Anna Paşina'yı eleyerek, üçüncülük maçında çıkan sporcu, İspanyol rakibi Cinta Garcia Mesa'yı mağlup ederek Türk Milli Takımı'na ikinci bronz madalyayı getirdi. 

TÜRKİYE GENEL SIRALAMADA ÜÇÜNCÜ OLDU

Türk sporcular başarılı sonuçların ardından Türkiye genel sıralamada üçüncülüğü elde etti.

Şampiyonayı 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya ile kapatan Türkiye, birinci İtalya ve ikinci Fransa'nın ardından üçüncü oldu. 

Şampiyonada yarın erkeklerde 81, 90, 100 ve artı 100 kilo, kızlarda ise 63, 70, 78 ve artı 78 kiloda müsabakalar yapılacak.

Türk Milli Takımı'nda, kızlarda 63 kiloda Aycan Durmuşoğlu ve artı 78 kiloda Sebile Akbulut, erkeklerde ise 81 kiloda Muhammed Ali Çeçenoğlu ve 90 kiloda Oğuzhan Efemgil mindere çıkacak.

ETİKETLER
altın madalya branş
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL