Abeylegesse: Daha güzel günler bekliyoruz

Milli atlet Elvan Abeylegesse, Türkiye Atletizm Federasyonu başkanlığına Fatih Çintimar'ın seçilmesine ilişkin, "Federasyondan daha güzel başarı bekliyoruz. Fatih Bey, eskiden sporcuydu. Atletizmi en yakından tanıyan biri. İnşallah daha güzel projeler olacak" dedi.

Abeylegesse: Daha güzel günler bekliyoruz
Abeylegesse: Daha güzel günler bekliyoruz
GİRİŞ 25.10.2013 16:09 GÜNCELLEME 25.10.2013 16:09

Mersin'de gerçekleştirilen 17. Akdeniz Oyunları'nın ardından Erzurum'daki Palandöken Dağı'nda kampa giren Abeylegesse, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Atletizm Federasyonu başkanlığına Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Çintımar'ın seçilmesinin, sporcular arasında büyük sevince neden olduğunu söyledi.

Federasyondan güzel çalışmalar beklediklerini anlatan Abeylegesse, "Fatih Bey, eskiden koşucuydu, yani sporcuydu. Atletizmi en yakından tanıyan biri. İnşallah daha güzel bir başarıyı bekleyeceğiz. Daha güzel projeler olacak. Atletizm şimdiye kadar çok iyi gelişmiyordu bundan sonra daha iyi olacağına inanıyorum" diye konuştu.

Her zaman federasyon başkanın yanında olacaklarını vurgulayan Abeylegesse, "Ona da başarılar diliyoruz. Türkiye'ye 1999 yılında geldim ve 14 yıl içerisinde atletizmde güzel başarılar yakaladım. Daha iyi başarılar olacağına da inanıyorum. Çünkü Fatih bey geçmişte sporcuydu. Sporcuları iyi tanıdığı için güzel projelerin geleceğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

AA

ETİKETLER
Elvan Abeylegesse
YAZDIR