Bulgaristan'dan, Halil Mutlu'ya başkanlık teklifi

Türkiye Halter Federasyonu'nda yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Halil Mutlu'ya, doğup büyüdüğü Bulgaristan'dan Halter Federasyonu Başkanlığı teklifi geldi.

Bulgaristan'dan, Halil Mutlu'ya başkanlık teklifi
Bulgaristan'dan, Halil Mutlu'ya başkanlık teklifi
GİRİŞ 27.09.2013 17:15 GÜNCELLEME 27.09.2013 17:15

Halil Mutlu, konuyla ilgili olarak AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bulgaristan Ekonomi Bakanı Yardımcısı Ünal Tahsin'in akrabası olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Hem kendisini tebrik etmek hem de Bulgaristan'da yeniden faaliyete geçirilen spor okullarında incelemelerde bulunmak için, 3 gün önce bu ülkeye gittim. Doğal olarak hem Türk hem de Bulgar halteri üzerine de sohbet ettik. Türkiye Halter Federasyonu'nda son seçimin ardından asbaşkan olarak görev aldığımı biliyorlardı. Sonrasında neden bu görevi bırakarak sadece yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığımı sordular. Ben de bu şekilde Türk halterine daha yararlı olacağımı düşündüğüm için asbaşkanlıktan ayrıldığımı anlattım. Bu sırada Bakan Yardımcısı Tahsin, beni Bulgaristan Halter Federasyonu başkanı olarak görmekten mutluluk duyacağını söyledi. Teklifine olumlu yanıt vermem halinde Bulgaristan Gençlik ve Spor Bakanı Mariyana Georgiyeva ile konuyu görüşeceğini ifade etti. Bu tekliften büyük onur duydum"

-"Bulgaristan ile bağlarımı koparmadım"

Bulgaristan'da doğup büyüdüğünü ve sonrasında asıl vatanı olarak kabul ettiği Türkiye'ye geldiğini anlatan Halil Mutlu, "Aslında Bulgaristan ile bağlarımı koparmadım. Ailemin birçok ferdi halen orada. Ayrıca Bulgaristan'da bazı ticari faaliyetlerde de bulunmayı düşünüyorum. Fakat Bulgaristan Halter Federasyonu'nda başkanlığı daha önce hiç düşünmemiştim'' dedi.

Teklife olumlu ya da olumsuz herhangi bir cevap vermediğini ve düşüneceğini anlatan Halil Mutlu, en büyük arzusunun Türk halterinin eski parlak günlerine dönmesi olduğunu söyleyerek sözlerini tamamladı.

AA

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL