Göçük altında kalan milli atlet yaşamını yitirdi!

Milli atlet 29 yaşındaki Murat Karabaş, çalıştığı Muğla'nın Bodrum İlçesi'ndeki bir okulun bahçesindeki 8.5 metre derinliğindeki izolasyon çukurunda meydana gelen göçüğün altında kalarak yaşamını yitirdi.

GİRİŞ 22.07.2013 19:19 GÜNCELLEME 23.07.2013 12:08
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

1 ay önce nişanlandığı öğrenilen Karabaş'ın, beden eğitimi öğretmenliği için KPSS'ye girdiği, bu arada da ağabeyinin yanında inşaatlarda çalıştığı bildirildi.

Ortakent- Yahşi Beldesi'ndeki bir kolejin ana binasının yan duvarlarına izolasyon yapmak için kazılan bir metre genişliğinde 8.5 metre derinliğindeki çukurda, dün saat 16.00 sıralarında, büyük bir gürültüyle çöktü. Gürültü üzerine bahçeye çıkan okul yöneticileri, çukurda çalışan milli atlet Murat Karabaş'ın göçük altında kaldığını farkedip, durumu kurtarma ekipleri ve jandarmaya bildirdi.

Göçük altındaki işçinin kurtarılması için Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum Şubesi ve Ortakent-Yahşi Belediyesi İtfaiyesi'nden yardım istendi. Yaklaşık bir saatlik çalışma sonucunda göçük altında kalan milli atlet Karabaş'ın cesedine ulaşıldı. Karabaş'ın cesedi savcı ve jandarmanın olay yerindeki incelemesinin ardından Bodrum Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.

Bir ay önce nişanlanan Ege Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Meslek Yüksekokulu mezunu Karabaş'ın beden eğitimi öğretmenliği için KPSS'ye girdiği, bu arada da ağabeyinin yanında inşaatlarda çalıştığı öğrenildi.

Jandarma, 1500, 5 bin ve 10 metre koşularında Türkiye şampiyonlukları bulunan milli atlet Karabaş'ın göçük altında kalarak ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
Muğla
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Murat Naci Doğan 5 yıl önce Şikayet Et
    Çok yazık ediyoruz değerlerimize çook!. Milli olan bir insana nasıl KPSS mecburiyeti devam ettirilir anlamam. Yurt dışında ülkemizi temsil etmiş ama, hâlâ KPSS'yle boğuşuyor öğretmen olabilmek için. Düğünü için birşeyler biriktirebilmek için de inşaatta çalışıyor garibim; içim yandı doğrusu. Çok yazık ediyoruz değerlerimize çook!
    Cevapla