Çağla Büyükakçay zirve yaptı

Milli Tenisçi Çağla Büyükakçay dünya sıralamasında yükselmeye devam ederken, kariyerinin en yüksek derecesine ulaştı

Çağla Büyükakçay  zirve yaptı
Çağla Büyükakçay zirve yaptı
GİRİŞ 08.07.2013 14:15 GÜNCELLEME 08.07.2013 14:15

Son olarak Akdeniz Oyunları'nda iki altın madalya kazanan milli tenisçi Çağla Büyükakçay, bu hafta açıklanan dünya klasmanında kariyerinin en yüksek derecesine ulaştı.
Turkcell ve Türkiye Tenis Federasyonu desteğinde turnuvalara devam eden Club İstanbul ENKA Tenis Akademisi oyuncusu Çağla Büyükakçay, dünya sıralamasında yükselmeye devam ediyor.

Bugün açıklanan WTA klasmanında beş sıra atlayarak 144. basamağa yerleşen ve kariyerinin en yüksek derecesini yakalayan milli tenisçi, Haziran ayı içinde raket salladığı uluslararası turnuvalarda bir final, bir çeyrek final oynarken, sezonun üçüncü Grand Slam'i Wimbledon'da ise ilk defa eleme turlarında maç kazanma başarısı göstermişti.

Büyükakçay, son olarak Mersin'de gerçekleşen 17. Akdeniz Oyunları'nda hem teklerde, hem de çiftlerde altın madalyaya uzanarak bir ilki gerçekleştirmişti.

BU HAFTA İSTANBUL'DA OYNUYOR

Çağla, bu hafta İstanbul'un Göztepe semtinde gerçekleşen turnuvada boy gösteriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Göztepe Gülbahçe Spor Tesisleri'ndeki 25 bin Dolar para ödüllü ITF turnuvasına bir numaralı seribaşı olarak katılan Büyükakçay, ilk maçını yarın Alman tenisçi Christina Shakovets ile yapacak.

23 yaşındaki Çağla, organizasyonun çiftler mücadelesinde ise Akdeniz Oyunları'nda birlikte ipi göğüslediği Pemra Özgen ile ortaklık kuruyor.