Doping illeti Kırkpınar'a da sıçradı

Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) Yağlı Güreş Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Taşçı, ''Başpehlivanlardan Serhat Gökmen kanında doping maddesi bulunması nedeniyle güreşlere katılamayacak'' dedi.

GİRİŞ 06.07.2013 12:11 GÜNCELLEME 06.07.2013 13:40

Taşçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl başpehlivanlık müsabakalarına 67 pehlivanın kayıt yaptırdığını 3'nün çeşitli sebeblerden dolayı güreşlere katılamayacağını belirtti.

Üç güreşçiden birinin kanında doping maddesine rastlanmasınedeniyle güreşlere katılamayacağını anlatan Taşçı, ''Bir arkadaşımız sakatlığı nedeniyle diğeri ise sporu bırakması nedeniyle güreşlere katılmayacağını söylediler. Bir de sürpriz olay oldu, başpehlivanlardan Serhat Gökmen kardeşimizinkanında doping maddesi bulunması nedeniyle güreşlere katılamayacak. Cezalı duruma düştü. Böylelikle başpehlivan sayısı 67'den 64'e düşmüş oldu" dedi.

Taşçı,dopingli çıkan başpehlivana verilecek cezanın Güreş Federasyonu tarafındanbelirleneceğini kaydetti.

Güreşçi Serhat Gökmen'den haziran ayında Kocaeli'de yapılan Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri'nde kan örneğinin alındığını ve sonuçlarının bir süre önce Federasyon tarafından bildirildiği öğrenildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ