Diskalifiye edildi, yılın sporcusu oldu

Merkezi İstanbul'da bulunan ve kısa adı ULGAYAD olan Uluslararası İslam Dünyası Gazeteci ve Yazarlar Derneği'nin bu yıl ikincisini düzenlediği 'yılın en başarılıları ödülleri' sahiplerini buldu.

Diskalifiye edildi, yılın sporcusu oldu
Diskalifiye edildi, yılın sporcusu oldu
GİRİŞ 27.04.2013 11:50 GÜNCELLEME 27.04.2013 11:50
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ULGAYAD'ın 2012'nin En Başarılıları Ödül Töreni önceki gün akşam, Ankara'da Mamak Belediyesi'ne ait Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

İstiklal Marşı'nın okunması ve şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ile başlayan gece, semazenlerin gösterisi ile sürdü. Ardından Ankara Seymenleri kısa bir gösteri yaptı. Gecenin sonunda ise Karadeniz folklor ekibi sahne aldı.

ULGAYAD Başkanı Şükrü Demir'in kısa konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. 2012'nin en başarılı bakanı ödülüne eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ layık görüldü.

BAŞÖRTÜLÜ SPORCU ONURLANDIRILDI

Gecede 2012'nin en başarılı Bakan Yardımcısı ödülüne Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, En Başarılı Sporcusu ödüllerine Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp ile Avrupa Geleneksel Wushu Şampiyonası'nda başörtülü olduğu için puanlaması yapılmayan Zeynep Akyüz'e verildi.
Wushu Dünya Şampiyonu sporcu Zeynep Akyüz, geçtiğimiz haftalarda Romanya'da yapılan Avrupa şampiyonasında, başörtülü olması gerekçe gösterilerek oylanmayarak müsabakalardan diskalifiye edilmişti.

Ödülü Orhan Erdem'in elinden alan Zeynep Akyüz, "Şu an almış olduğum ödül Avrupa şampiyonluk madalyası ve ödülünden daha kıymetli ve değerlidir. Başörtülü olmamdan dolayı diskalifiye olmam beni moralman yıprattı. Ancak Türkiye'de başörtüsüne sahip çıkılarak bu ödülü bana layık görmeleri beni çok mutlu etti. Bana bu ödülü layık gören büyüklerime teşekkür ederim" dedi.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • TurQuaZ 5 yıl önce Şikayet Et
    medyadan takip ederiz. eskilerde keriman halis diye birinden söz ederler. onu özellikle güzellik yarışmasına sokup birinci yaptılar ve boy boy fotoğraf larını çekip bu islama karşı zaferimizdir diye nara atmışlardı. eğer ki bu sporcumuz başını açmış olsaydı aynı narayı tekrar atarlarmıydı bilmem. ancak başörtüsü yasağıyla sporu bağdaştırmanın başka bir açıklamasını şimdilik göremiyorum. gülmemek elde değil. başörtülüler spor yapamaz. onların spor yapmaya hakkı yok demek olduğunu kendileri de biliyorlardır herhalde.
    Cevapla