Halil Mutlu gelecekten umutlu

Türkiye Halter Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Asbaşkanı ve eski olimpiyat, dünya, Avrupa şampiyonu halterci Halil Mutlu, genç sporcular sayesinde halterin tekrar zirve yapacağına inanıyor.

Halil Mutlu gelecekten umutlu
Halil Mutlu gelecekten umutlu
GİRİŞ 20.03.2013 11:45 GÜNCELLEME 20.03.2013 11:45

Türkiye Halter Federasyonu'nun 9 Mart'ta gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulu'nda, federasyonu başkanı seçilen Tamer Taşpınar'ın yönetim kurulunda yer alan ve milli takımlardan sorumlu asbaşkanlık görevini üstlenen eski milli halterci Mutlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başarılı günlerin kendilerini beklediğine inandığını söyledi.

Türk halterinin tekrar yükselişe geçmesi için genç sporcuları iyi yönlendirmeleri gerektiğini belirten Mutlu, şöyle konuştu:

''Yönetim olarak bu dönemden itibaren yapılması gerekeni yapacağız. En başta gençlerimize iyi imkanlar sunacağız. Şu an kaynak konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Önemli olan bu kaynakların doğru kullanılması. Mevcut kaynaklarla gençlerimizin yolunu açacağız. Daha iyi şartlarda çalışmalarını sağlayacağız. Gençlerimize, sporu spor için yapmalarını ve tüm Türkiye'nin bizden çok şey beklediğini söyleyeceğiz. Bizler geçmişte bir şeyler başardıysak bu sayede başardık. Gençlerimizi kazanırsak başarısız olmak gibi bir ihtimalimiz yok.''

-''İlk hedef Akdeniz Oyunları''-

Dünya halterinin en başarılı isimlerinden biri olan ve 3 olimpiyat, 5 dünya, 9 kez de Avrupa şampiyonu olup 20'den fazla dünya rekoru kıran Halil Mutlu, ilk hedeflerinin Akdeniz Oyunları'nda başarı yakalamak olduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin ev sahipliğinde Mersin'de 20-30 Haziran 2013 tarihleri arasında yapılacak Akdeniz Oyunları'nda başarılı olmak istediklerini aktaran Mutlu, ''Halter için son iki olimpiyat çok üzücü geçti. Bu kötü tabloyu Akdeniz Oyunları'ndan itibaren sileceğiz. Akdeniz Oyunları bizim için en önemli hedeflerden birisi. Ülkemizde halteri zirveye çıkarmak istiyoruz. Halter camiası olarak elimizden geleni yapacağız. İlk olarak hedefimiz Akdeniz Oyunları'' diye konuştu.

Akdeniz Oyunları'nın, İstanbul'un 2020 Olimpiyat Oyunları adaylığını etkileyeceğini de savunan Mutlu, sportif ve organizasyon açısından elde edilecek başarının adaylık sürecine doğrudan katkı sağlayacağına inandığını kaydetti.

-''Türk halterini güzel günler bekliyor''-

Tamer Taşpınar başkanlığındaki yeni yönetimle Türk halterinin başarılı olacağını ifade eden Mutlu, sözlerini şöyle tamamladı:

''Yeni yönetimimizle Türk halterini güzel günler bekliyor. Yapmamız gereken çok iş var. Başlangıç süreçleri çok zor geçecek ama sonucun çok iyi olacağını biliyoruz. Benim için de çok önemli bir dönem. Sportif açıdan önemli bir kariyerim var. Şimdi bu başarıyı yöneticilikte de yakalamam lazım. Dolayısıyla iyi şeyler yapmamız gerekiyor. İnşallah Tamer başkanımızla birlikte başarılı olacağız.''

AA

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL