Beşiktaş'tan Göztepe maçı için yeni başvuru!

Beşiktaş Kulübü, Göztepe maçıyla ilgili TFF'nin verdiği karar sonrası maçın hakemleriyle ilgili bir açıklama yaptı.

Beşiktaş'tan Göztepe maçı için yeni başvuru!
Beşiktaş'tan Göztepe maçı için yeni başvuru!
GİRİŞ 18.02.2020 19:58 GÜNCELLEME 18.02.2020 20:17
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Siyah-beyazlı kulübün resmi sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

 

 

26.01.2020 tarihinde Kulübümüz ile Göztepe A.Ş. arasında İzmir Gürsel Aksel Stadyumu’nda oynanan Süper Lig Cemil Usta Sezonu 19. hafta müsabakasının sonucunun futbolcular dışındaki unsurlarca doğrudan etkilenmesi tüm kamuoyunun malumudur.

Bahsi geçen maç ile ilgili itirazımızı TFF Yönetim Kurulu, 13.02.2020 tarihinde reddetmiş, TFF Genel Sekreterliği’nin tarafımıza göndermiş olduğu yazıda maçın hakeminin raporuna değinilmiştir.

 

 

Hakem, raporunda “Göztepeli oyuncunun topa hakim olduğuna kanaat getirdiğim anda düdüğümü çalarak oyunu durdurdum” demiştir. Top havadayken düdüğünü çalmaya başlayan hakemin TOPUN BAŞKA BİR FUTBOLCUYA DOKUNMADAN ÖNCE OYUNU DURDURDUĞU YAYINCI KURULUŞUN GÖRÜNTÜLERİNDE ŞÜPHEYE MAHAL VERMEYECEK ŞEKİLDE NETTİR.

Müsabaka hakemi Hüseyin Göçek’in gerçekleşen olayları değiştirerek tamamen yanlış bir biçimde raporlaması, kamu görevlisi olması nedeniyle aynı zamanda TCK kapsamında da suç teşkil etmektedir. Göçek, eşitlik ve dürüstlük ilkelerine ayrkırı davranmış, bunun sonucunda genç meslektaşları başta olmak üzere taraftar ve seyircilere örnek olma yükümlülüğünü açık şekilde ihlal etmiştir.

Bu sebeplerle Hüseyin Göçek’in ve TFF Yönetim Kurulu’nun aldığı kararda sundukları ek rapor ile Göçek’in beyanını doğruladıklarını belirten müsabakanın yardımcı hakemleri, 4. hakemi, VAR ve AVAR hakemlerinin TFF Etik Kurulu’na sevk edilmeleri ve etik dışı eylemleri nedeniyle cezalandırılmalarını talep ediyor, konu ile ilgili dilekçemizin TFF Başkanlığı’na sunulduğunu kamuoyuna duyuruyoruz.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Beşiktaş
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • doğrucu 1 ay önce Şikayet Et
  cılkını çıkardınız ya,hadi bu hafta yenin trabzonu lig yeniden başlasın.fener zaten görevini yapacak.
  Cevapla
 • kartal 1 ay önce Şikayet Et
  yenilen yenilgiye doymazmış. aslında bjk bu yaptığı olumsuz hareketlerden dolayı ligden düşürülmeli yada puanları silinmeli.diğer klüplere yanlış örnek oluyor ve haksız rekabet yapıyor bunun cezası verilmeli.
  Cevapla
 • Kaan 1 ay önce Şikayet Et
  Hah işte böyle hakkınızı arayın ki, hakem efendiler bir maçı bir kulüpten alıp, diğer kulübe verme; hak, yetki ve selahiyetini kendilerinde görmesinler...!
  Cevapla
 • Şahin 1 ay önce Şikayet Et
  Haksız aldığı penaltı ve puanlara hiç itirazı yok maşallah Gaziantep maçında aldığı penaltı ve Gaziantep'in verilmeyen penaltısı
  Cevapla
 • osman 1 ay önce Şikayet Et
  Arkadaş ne ağladınız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle