'Elneny'yi uyardım, Türkiye Ligi sert!'

Beşiktaş'ın eski yıldızı Ahmed Hassan, vatandaşı Muhammed Elneny'ye verdiği Türkiye öğütlerini aktardı.

'Elneny'yi uyardım, Türkiye Ligi sert!'
'Elneny'yi uyardım, Türkiye Ligi sert!'
GİRİŞ 06.09.2019 13:07 GÜNCELLEME 06.09.2019 13:07

Beşiktaş tarihinde iz bırakan oyunculardan biri olan Ahmed Hassan, Siyah-Beyazlı takıma transfer olan vatandaşı Muhammed Elneny'ye Süper Lig hakkında öğütler verdiğini açıkladı.

Türkiye'de Kocaelispor, Denizlispor G.Birliği ve Beşiktaş formasıyla 128 maça çıkıp, 38 gol ve 9 asistlik performans gösteren Ahmed Hassan, Süper Lig'in zorluğuna dikkat çekti.

"TÜRKİYE LİGİ ZOR, ONA ANLATTIM"

Avrupa'da da futbol oynadığını ve Türkiye Ligi'nin, Belçika'dan daha zor olduğunu hatırlatan eski Beşiktaşlı yıldız Elneny'ye şöyle öğüt verdiğini bildirdi:

"Beşiktaş'a katılma niyetinin çok olumlu olduğunu kendisine söyledim. Türkiye'deki 3 büyük kulüpten birine gittiğini de hatırlattım. Ancak bu ligin hafife alınmaması gerektiğini, çok güçlü bir lig olduğunu da belirttim. Türkiye Ligi fiziksel şiddetin ve temaslı oyununun ön planda olduğu bir lig. Kendisi bu konuda dikkatli olmalı. Fiziksel gücüne çok özen göstermeli ve kendine çok iyi bakmalı. Yoksa takıma girmesi kolay olmaz. Girse de bunu istikrarlı şekilde sürdüremez. Ben Belçika'da da oynadım ve Türkiye'nin daha zor olduğunu biliyorum. Ona da bunu aktardım. Mısır futbolu da bu konuda çağdaş futbolun gerisinde kaldı. Reform yapılması gerekiyor."

KAYNAK: AKŞAM

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR