Beşiktaş'ta Kagawa-Ljajic kararsızlığı!

Yeni sezonda bütçeyi 35-40 milyon avrolara düşürecek olan Beşiktaş yönetimi, maliyeti yüksek olan ve aynı bölgede forma giyen iki yıldızdan birini seçmek zorunda kalacak.

Beşiktaş'ta Kagawa-Ljajic kararsızlığı!
Beşiktaş'ta Kagawa-Ljajic kararsızlığı!
GİRİŞ 23.03.2019 09:32 GÜNCELLEME 23.03.2019 09:33
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Gelecek sezon planlamasına başlayan Beşiktaş'ta şimdiden 10 numara sıkıntısı yaşanıyor. 

Gelecek sezon bütçeyi 30-35 milyon avrolara düşürecek olan olan yönetim, 10 numara bölgesinde görev alan ve yüksek maliyetleri bulunan Kagawa ile Ljajic'ten sadece biriyle yola devam edecek. Ancak her iki futbolcunun artıları ile eksileri göz önünde bulundurulduğunda bu problemin içinden çıkmak hiç kolay olmayacak.

 

 

Kiralık Kagawa'nın bonservisi alınmak istenirse kasadan 4-5 milyon avro civarı bir para çıkacak. Eğer bir sene daha kiralanırsa B. Dortmund'a 1,5 milyon avro, Kagawa'ya ise 2,2 milyon avro ödenecek. Torino'dan bir seneliğine kiralanan Ljajic'in durumu da karışık...

MILAN DEVREDE

 

 

İki şartın gerçekleşmesi halinde Beşiktaş, 6,5 milyon avro karşılığında Boşnak asıllı yıldızın bonservisini almak durumunda kalacak. Bu şartlardan biri Ljajic'in en az 17 maç oynamasıydı ve bu limit aşıldı bile.

İkinci şart ise Beşiktaş'ın ligi ilk üçte bitirmesi. Ancak başta Milan olmak üzere İtalya Serie A takımlarının çok istediği Ljajic'in satışıda söz konusu olabilir. Beşiktaş yönetimi bir yandan maliyeti hesaplarken bir yandan da takıma olan katkıyı düşünerek sezon sonunda iki yıldızdan birinde karar kılacak. Ljajic dört yaş daha genç olmasıyla Kagawa'dan avantajlı gözükse de Japon yıldız reklam ve forma satışı gelirleriyle bu açığı kapatıyor. (Türkiye)

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Ahmet bjk 10 ay önce Şikayet Et
  Adem olmalı daha genç daha hareketli ama bazen öyle kayboluyor ki maçta, hiç olmasa daha iyi diyorsun. Benim de kafam karıştı şimdi.
  Cevapla
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Ikisi de iyi oyun kurma acisindan kesinlikle laic
  Cevapla
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Ljaic tabiki adam genç yatırım kagawa iyi ana riskli ya sakatlanırsa tekrar
  Cevapla