Güneş'ten Vida, Negredo ve transfer açıklaması!

UEFA Avrupa Ligi ön elemesinde LASK Linz ile oynayacağı karşılaşma öncesi Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, basına açıklamalarda bulundu.

Güneş'ten Vida, Negredo ve transfer açıklaması!
Güneş'ten Vida, Negredo ve transfer açıklaması!
GİRİŞ 08.08.2018 19:22 GÜNCELLEME 08.08.2018 19:31

Konuşmasına transferler ile ilgili sorulan soruya yanıt vererek başlayan tecrübeli teknik adam, "Transferle ilgili ay sonuna kadar zaman var. Giden, gelen olabilir. Kulübün şartları nedeniyle, transfer giden oyuncular üzerinden yürütüldüğü için sabırlı olmak gerekiyor. Bazen kalmasını istediğiniz oyuncular gidebilir, bazen almak istediğiniz olmayabilir." dedi.

Transfer konusunda Beşiktaş yönetiminin elinden gelen gayreti gösterdiğini dile getiren Güneş, "Düşüncelerimizi paylaşıyoruz, yönetim de elinden gelen gayreti gösteriyor. Umarım en iyi sonuç ortaya çıkar. Şu anda elimizdeki oyuncularla yarışacağız. Bunların bazıları hazır, sonradan gelen arkadaşlar var." ifadelerini kullandı.

 

 

Beşiktaş'ın Avrupa arenasındaki karşılaşmalarında her maçın önemli olduğunu ve ilk maçta gol yemeden kapatmaları gerektiğini vurgulayan Güneş, "Avrupa'da her maç önemli, ilk maçta gol yemeden kazanmak önemlidir. Gücümüzü biliyoruz. Rakibin 3 senedir birlikte oynayan bir takımı var. Umarım hem güzel oynarız, hem kazanırız. O gücümüzün olduğunu da biliyorum." dedi. 

"HENÜZ TAKIM OLMA HAVASINI YAKALAMADIK"

"Takım demek, yönetimin, hocaların, personelin, hatta medyanın birlikte olduğu bir takımdan bahsediyoruz. O havayı yakalamış değiliz. İlk maçın şartları farklıydı, bu maç farklı olacak. Lige başladıktan sonra 4-6 hafta içinde takım belli seviyesini gösterir."

"KAZANABİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ"

"Giden oyuncularımız olabiliyor, bu yine mümkün olabilir. Şu aşamada maçlarımızı kazanabileceğimizi düşünüyoruz. Sabırlı olup, çok çalışarak, çok isteyerek önümüzdeki maçları kazanmak istiyoruz."

"VİDA TAKIMIN PARÇASI OLMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ!"

"Vida takıma geldiğinde gitme düşüncesini söylemedi. Konuştuğumuzda takımın parçası olarak çalışacağını söyledi ve öyle. Şu anda gayet iyi, morali iyi. Bizde oynayabilecek değerli bir oyuncu. Geldiğinde orada uyumlu olan iki oyuncu vardı, arkasında kaldı."

"VİDA'YA TEKLİF YOK!"

"Transfer şu anda sadece kulüp ile ilgili değil, Vida ile de ilgili. Yazılanların abartılı olduğunu düşünüyorum. Teklif gelmedi, olan biri yok ortada, muhattap yok. En çok konuşulan Vida, hiç konuşulmayan Fabri gitti. Zamana bırakmak lazım."

"TOLGA BİZE KATKI YAPACAK"

"Adriano'nun durumu daha iyi ama kadroda olup olmayacağı bugünden sonra belli olacak. Tolga Zengin'in kaleciliğiyle ilgili yeni bir şey söylemeye gerek yok. Oyunculuk önce yetenek, sonra moral ile ilgilidir. Tolga'nın bize çok katkı yapacağını düşünüyorum."

"PEPE'Yİ MAÇTA DEĞERLENDİREBİLİRİZ"

"Pepe fizik olarak kendine iyi bakan bir oyuncu, maçın şartları itibariyle onu değerlendirebiliriz. Ara verdi ama geç bıraktı, erken geldi. Negredo mesela daha az kamp yaptı. Galatasaray maçından beri sakat. Pepe zaten maç oynuyordu, kilosu da yok."

"90 DAKİKA AYNI TEMPO OLMAZ, FENERBAHÇE MAÇI ÖRNEK"

"Çok yüksek tempoda oynadığınız zaman 90 dakikaya taşıyabilir misiniz? Fenerbahçe maçından da örnek verebiliriz. Takımlar sonlara doğru düşebilirler. Yorgunlukla beraber hata da gelebilir."

"NEGREDO GELDİĞİNDE SAKATTI"

"Negredo idmana geldiğinde sakattı. 2 hafta dediler, daha fazla dediler, 10 gün sonra idmana geldi. Negredo, Mustafa, Larin, Umut fark etmez. Bazı transferleri giden oyunculara göre yapıyoruz, gitmeyince elimizde fazla oluyor."

"NEGREDO'NUN MALİYETİ YÜKSEKSE SATARSIN!"

"Negredo'nun maliyeti yüksekse satarsın, kulübü de rahatlatırsın ve eline para geçer. Çünkü iyi bir oyuncu. En bilinmeyeni Larin'dir aslında. Biz onları niye aldık? Oynamaları için. Oynayıp taşırlarsa, biz hiçbirinin gitmesini istemeyiz."

YAZDIR