Kulübe ihtarname yolladı, sözleşmesi feshedildi

2 yıldır sakat olmasına rağmen yıllık 1.6 milyon euro (10 milyon TL) alan Veli, geciken alacakları için kulübe ihtarname çekince Başkan Fikret Orman küplere bindi. Sözleşmesi derhal feshedildi, kulüple ilişkisi de kesildi.

Kulübe ihtarname yolladı, sözleşmesi feshedildi
Kulübe ihtarname yolladı, sözleşmesi feshedildi
GİRİŞ 08.08.2018 11:39 GÜNCELLEME 08.08.2018 11:41
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Beşiktaş geçtiğimiz hafta Veli Kavlak'ın sözleşmesini apar topar feshetti. Hiç beklenmedik bir anda yapılan bu fesih sonrası Veli Kavlak da kamuoyuna, "Beşiktaş ile olan sözleşmem tarafıma ulaşan fesihname ile sonlanmış bulunmaktadır. Beşiktaş'a hizmet ettiğim 7 yıllık sürenin sonunda sözleşmemin bu şekilde tek taraflı olarak feshedilmesi beni derinden üzmüş bulunmaktadır. Her ne kadar üzücü bir şekilde ayrılmam gerekmiş olsa da, Beşiktaş camiasına ve büyük taraftarına olan sevgim hiçbir zaman değişmeyecektir" şeklinde bir açıklama yaptı.

İki sezondur sakat olmasına rağmen Veli Kavlak'ın sözleşmesini feshetmeyen Beşiktaş yönetimi, sakatlığı geçmek üzere olan oyuncu hakkında neden böyle ani bir karar almıştı?

 

 

MADEM İSTİYORSUN GÜLE GÜLE

Yapılan araştırma sonucunda ulaşılan bilgiler gerçekten ilginçti. Beşiktaş'ta iki sezondur topa ayağını değdirmemesine rağmen sezonluk 1.6 milyon euro para kazanan (2 yılda yaklaşık 20 milyon TL) Veli Kavlak, geciken alacakları için herkesten önce ihtarname çekmişti.

Kulübe, "Geciken alacaklarımı ödemezseniz tek taraflı sözleşmemi feshedeceğim" yazısı gönderen Veli'nin ihtarnamesini gören Başkan Fikret Orman, çıldırdı. Bunca özveriye karşılık Veli'nin tavrından müthiş rahatsızlık duyan Orman, derhal sözleşmesinin feshedilmesi talimatını verdi.

Veli'nin mukavelesi tek taraflı feshedildi ve kendisine de durum bildirildi. Böylece Veli, tek taraflı sözleşme feshi için bir takım bürokratik sıkıntılara katlanmaktan da kurtarıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 17
 • sıradanvatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  Bu değirmenin suyunu kuruttunuz iyice. Veli gibi amatör bir oyuncu bile 1.6 milyon euro alıyor. yazık günah. Türk futbol klüpleri derhal bir karar alıp en kral oyuncuya dahi 2 den fazla vermemeli. Yazık ülkenin dövizine.Ben memurum adamın bir yılda aldığını bir ömür boyu çalışsam çeyreğini bile alamıyorum.
  Cevapla
 • I yaman 9 ay önce Şikayet Et
  Yerli oyuncuya gelince evladimiz felan fesman. Magdem sözlesme imzaladin ozaman verin cocugun parasini, öyle büyük külübüz bilmem suyuz demesini biliyorsunuz. Ne yapacakti cocuk sanki? Ben is kazasi gecirdim ama sizden birsey talep etmiyorummu diyecekti. Böyle amatör kafa ile coook para öder bu kulüpler beyhude yerlere.
  Cevapla
 • eminso 9 ay önce Şikayet Et
  Taraftar olan sizlersiniz. Futbolcular değil. Bunu asla unutmayın.
  Cevapla
 • eyvallah 9 ay önce Şikayet Et
  bizdeki kafa bu işte. oysa iki yıl önce veli efendi yıldız diye transfer edildi değil mi ? sen ederinden fazla değer verirsen olacağı bu işte. ala yı vala ile getir şimdide bozul hak ediyoruz biz oh olsun. aşırı istek gayedeki hikmeti Yok edermiş.
  Cevapla
 • EAGLEEYE 9 ay önce Şikayet Et
  simdi gider fifaya dava acar kalan alacaklarını faiziyle alir 4 yil antlaşma yapmislar garanti para alıyor zaten adam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle