Çin'i reddetti Beşiktaş'a koşuyor...

Beşiktaş ile el sıkışan Demba Ba, Çin’den gelen transfer teklifine olumsuz yanıt verdi; 'Benim için her şey para değil. Kalbim Beşiktaş'ta...'

Çin'i reddetti Beşiktaş'a koşuyor...
Çin'i reddetti Beşiktaş'a koşuyor...
GİRİŞ 29.05.2018 10:13 GÜNCELLEME 29.05.2018 10:14

Transfer döneminin resmen başlamasına sayılı günler kala Siyah-Beyazlılar’da hareketli dakikalar yaşanıyor. Sezonun sona ermesinin ardından teknik direktör Şenol Güneş’le yapılan transfer zirvesinde tecrübeli hocadan, “Önceliğimiz forvet ve sağ bek olmalı” isteğini alan Başkan Fikret Orman, önceliğini hücum hattı takviyesine vermişti. Bu konuda transferden sorumlu yönetici Asbaşkan Umut Güner’i bizzat görevlendiren Orman, Demba Ba’nın Siyah-Beyazlılar’a tekrar kazandırılmasını bekliyor. Güner’in, sezonun ikinci yarısını Göztepe’de kiralık olarak geçirip boşa çıkan 33 yaşındaki futbolcu için Çin Ligi ekipleriyle yarıştığı öğrenildi.

Mega teklife rağmen... 

 

 

Senegalli futbolcuyla yıllık 2.5 milyon Euro’dan (13 milyon TL) 2 senelik sözlü anlaşmaya varan Siyah-Beyazlılar’ın, son olarak Shanghai Shenhua’nın devreye girip teklifini artırması sonrasında zora girdi. Önceki gün menajeri aracılığıyla Uzak Doğu ekibinden seneliği 8 milyon Euro’dan (42 milyon TL) 3 yıllık öneri alan tecrübeli futbolcunun, 24 milyon Euro’luk (128 milyon TL) teklife rağmen Beşiktaş’tan yana tavır aldığı bildirildi. Çin’den gelen son öneriyi kendisine ileten menajeriyle konuyu değerlendiren Ba’nın, “Evet, Çin’den gelen teklif daha iyi ancak kariyerimin son dönemindeyim. Benim için her şey para değil. Benim kalbim Beşiktaş’la. Yuvama dönmek istiyorum” dediği ifade edildi.

Yönetim, restini çekti 

Demba Ba’yla transferi konusunda menajeriyle görüşmelerini sürdüren Siyah- Beyazlılar’ın, Çin’den gelen teklif sonrasında geri adım atan oyuncunun temsilcisine son kararları için 2 günlük süre verdiği kaydedildi. Tecrübeli oyuncunun bu kararının ardından tarafların resmi imzaları yakın zaman içerisinde atması bekleniyor.

YAZDIR