Şenol Güneş için zehir zemberek açıklama!

Gençlerbirliği, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in maç sonu açıklamalarına resmi sitesi üzerinden tepki gösterdi.

Şenol Güneş için zehir zemberek açıklama!
Şenol Güneş için zehir zemberek açıklama!
GİRİŞ 01.02.2018 19:31 GÜNCELLEME 01.02.2018 19:33
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

Gençlerbirliği, Türkiye Kupası'nda Beşiktaş ile oynadıkları mücadelenin ardından Şenol Güneş'in yaptığı " Saygısız olduğumuzu söylediler ama nasıl bir saygısızlık bilmiyorum. Ayakkabıları yoktu 10 çift ayakkabı verdik onlara." sözlerine tepki gösterdi.

G.Birliği'nin yaptığı açıklamada belirtildiği gibi bir ayakkabı alışverişi olmadığı kaydedildi ve Şenol Güneş'in daha önce belirttiği "İstanbul'un kirli havası"ndan etkilenmiş olabileceği belirtildi.

 

 

İŞTE GENÇLERBİRLİĞİ'NİN AÇIKLAMASI

"Cumhuriyetle yaşıt kulübümüz, Türk sporuna olan katkısı, Türk sporuna kattığı değerlerle ve duruşuyla taraflı tarafsız kamuoyunca yıllardan bu yana centilmen sıfatı ile anılmıştır. Bu hem taraftarımızın tribünde yarattığı aile ortamı hem de kulüp politikamız gereği bizim de onurla göğsümüzde taşıdığımız bir sıfat olmuştur. Bu sebeple de Ankara'da rakip takımları centilmence misafir etmiş, rakip takımlardan da gittiği deplasmanlarda aynı şekilde karşılık görmüş; o karşılığı göremese de centilmence mücadele ile sonuçlardan bağımsız olarak sahadan ayrılmıştır.

Salı akşamı Vodafone Park'ta Beşiktaş JK Başkanı Sayın Fikret Orman ve Yönetim Kurulu Üyelerinin , Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimize göstermiş oldukları misafirperverlik ve nezaketleri için teşekkür ederiz. Benzer bir misafirperverliği rakip teknik direktör tarafından yedek kulübemize bir hoş geldiniz ziyareti ya da farklı şekillerde göremesek de futbolcularımız ve teknik ekibimiz centilmence mücadeleden vazgeçmemiş , mücadelenin sonunda da kazananı kutlamıştır. Aldıkları 3-1'lik galibiyetten dolayı rakibimizi tekrar kutlarız.

Maç sonu rakip teknik direktörün yaptığı açıklamalar yaşça "büyüklük" sıfatının arkasına gizlenemeyecek kadar hatalı ve şaşırtıcıydı. Ayrıca Şenol Güneş'e gelen her dostça uyarı ya da hatırlatmaya "büyüklük" sıfatıyla siper olanlara şunu da hatırlatmak isteriz;

22 Eylül 2015 tarihinde oynanan Gençlerbirliği – Beşiktaş maçından sonra merhum onursal başkanımız İlhan Cavcav'ın hakemle ilgili yorumunu kasteden Şenol Güneş'in , "Cavcav hakemi görmüş mü ki… Uzağı görebiliyor demek, iyi" cümlesi kendisinin de bu kavramlara olan bakış açısını gösteriyor.

Maç sonunda sebebini bilmediğimiz bir şekilde "Saygısız olduğumuzu söylediler, nasıl bir saygısızlığımız oldu bilmiyorum. Ayakkabıları yoktu 10 çift ayakkabıyı biz verdik. Bizi yenseler bizim ayakkabılarımızla yeneceklerdi" açıklaması ile "sözde" bir lütuf örneği sergilemesi ise kamuoyunun takdiridir. Ancak biz hatırlatmak isteriz ki; saygı, "10 ayakkabı verilerek(!)" kazanılmayacak kadar önemli bir olgudur. Ayrıca iddia edildiği gibi bir ayakkabı alışverişi olmamış, futbolcularımız sahaya kendi ayakkabıları ve malzemeleri ile çıkmıştır. Ayakkabılar verilmiş olsa dahi; yapılan iyiliğin bu şekilde konuşulması, amiyane tabirle başa kakılması da bir o kadar söyleyeni küçülten söylemlerdir.

Beşiktaş gibi saygın ve büyük bir camianın teknik direktörü olması bile Şenol Güneş'in son dönemdeki davranışlarını ve açıklamalarını örtme konusunda yeterli olamıyor.

Şenol Güneş'in Bursaspor'da, yani bir Anadolu takımında iken "İstanbul'un havası kirli" cümlesini kurduğu dönemki hisleri baki mi bilmiyoruz ancak kendisinin o ima ettiği havadan etkilendiği çok açık.

Umuyoruz ki en kısa sürede bu durumdan çıkar ve yine herkesin sevdiği , saydığı Şenol Güneş olarak Türk futboluna katkı vermeye devam eder."

ETİKETLER
şenol güneş
YAZDIR
YORUMLAR 40
 • m. d 1 yıl önce Şikayet Et
  Buraya gelipte Şenol hocaya laf etmeyin besiktasliysaniz sahip cikin laf etmeyin
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Şenol hoca geldiği günden beri ısınamadım şampiyon yapsa bile kabul edemiyorum bu adamı, biliç varken çok daha göze hitap eden tika tika oynuyorduk, biliç maç sonları sürekli birini eleşitirmezdi tam bir kartaldı
  Cevapla
 • adem güner 1 yıl önce Şikayet Et
  Beşiktaşlıyım.Şenol hocayı takdir ediyorum.Lakin söylenenler doğru ise çok çirkin ifadeler kullanmış Şenol GÜNEŞ.Çıkıp sadece G.Birliğinden değil,bütün Türk kamuoyundan özür dilemelidir.Ayrıca G.Birliğinin yapmış oldukları seviyeli ve güzel açıklamalarını da takdir ettiğimi ifade ediyorum.
  Cevapla
 • Kafkas 1 yıl önce Şikayet Et
  İstanbul bozdu bu Ada'mı bazen saçmalıyor Ne dediğini kimse anlamıyor kaç yaşında adamsın Ne işin var böyle boş işlerle anlamıyorum yaşına başına hiç yakışıyormu
  Cevapla
 • ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  trabzonluyum...ama şenol hoca böyle söylemisse gerçekten çok ayıp etti.yokluğu kendisi çok iyi bilir.yakışmadı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle