Yok artık! Şenol Güneş'i Emre Belözoğlu kurtardı

Beşiktaş, PFDK'ya sunduğu Şenol Güneş savunmasında, Emre Belözoğlu’nun 3 yıl önce, “Allah belanı versin” sözünü emsal gösterdiği ve Güneş'in 1 maç ceza ile kurtulduğu ortaya çıktı.

 • GİRİŞ30.09.2017 10:53
 • GÜNCELLEME30.09.2017 11:22
Yok artık! Şenol Güneş'i Emre Belözoğlu kurtardı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş bir maç ceza aldı, herkes şaştı kaldı. Ülker Stadı’ndaki olaylı Fenerbahçe derbisinin ardından “hakaret” eylemi nedeniyle PFDK’ya sevk edilen Şenol Güneş, alt sınırı üç maç olan bir suçu nasıl bir maç cezayla geçmişti.

İşte burada işin püf noktası, yapılan savunmada gizliydi. Çünkü Beşiktaşlı hukukçular öyle bir yerden yakaladı ki, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu da buna uymak zorunda kaldı.

Siyah-beyazlılar, savunmada Fenerbahçe’yi örnek gösterdi. 2014-15 sezonunda o dönem sarı-lacivertli formayı giyen Emre Belözoğlu, 30 Kasım 2014 tarihinde oynanan Eskişehirspor maçında hakeme, “Allah belanı versin” dediği gerekçesiyle Tolga Özkalfa’dan kırmızı kart görmüştü. Deneyimli futbolcu, “Ben Allah belanı vermesin dedim” dese de hakem bunu hakaret olarak algıladı ve kırmızı kartını çıkardı. TFF Hukuk Müşavirliği de hakaret suçuyla Emre’yi PFDK’ya sevk etti.

AYNI CEZAYI ALMIŞTI

O gün çıkan karar çok önemli ve emsal değeri taşıyordu. Çünkü bu söz hakaret olarak sayılmamış, Emre Belözoğlu da sportmenliğe aykırı sözler nedeniyle bir maçla cezalandırılmıştı. İşte bu karar Şenol Güneş’in kurtuluşu oldu.

Çünkü yayıncı kuruluşun çekimlerinde görülen ve dudak okuma yöntemiyle anlaşılan diğer küfürler raporlarda yer almadığı için Güneş’e de bir maç ceza uygulandı.

YAZILI BASIN DELİL SAYILMADI

Derbi sonrasında yapılan açıklamalar nedeniyle PFDK’ya sevk edilen Beşiktaşlı yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu ceza almadan kurtuldu. Kendisi de hukukçu olan siyah-beyazlı yönetici savunmasında yazılı basındaki ifadelerin kendisine ait olmadığını bildirdi. Bunun üzerine ceza tayinine yer olmadığına karar verildi.

KAYNAKMİLLİYET

Etiketler

Yorumlar23

 • boş 4 ay önce Şikayet Et
  küfür etmeyin ozaman. ama olmaz! herkez malesef Memati oldu, kabadayi oldu başımıza. Ve yine malesef şimdiki nesil şiddete aşırı meyilli yetişmektme. DUYURULUR
  Cevapla
 • gurbetçi 4 ay önce Şikayet Et
  işiniz gücünüz ortalığı germek
  Cevapla
 • Ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  helal para kazanmadıklarından hiç bir zaman huzurlu ve mutlu olamayacak
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  şenol güneş fitneci bir insan Allah ıslah eylesin..
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Şaban bey 4 ay önce Şikayet Et
  Ha size ne Uşak'lar da maç esnasında olan mevzular
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber